Potężne zamieszanie wokół braku powołania, ponieważ klub je... ogłosił

Spore zaskoczenie zaserwował kibicom selekcjoner reprezentacji Polski. Na liście zabrakło Piątkowskiego, o którego powołaniu był przekonany sam KAA Gent.

Kamil Sobala
Kamil Sobala
Fernando Santos YouTube / Łączy nas piłka / Na zdjęciu: Fernando Santos
Ogłoszenie listy powołanych przez Fernando Santosa spotkało się ze sporym zaskoczeniem kibiców. Wśród "wybrańców" Portugalczyka zabrakło chociażby Kamila Glika czy laureata nagrody piłkarza sezonu PKO BP Ekstraklasy (2022/23), mianowicie Kamila Grosickiego.

Dyskusje może wzbudzać fakt, że w tym gronie zabrakło także Kamila Piątkowskiego, którego powołanie zapowiadał nawet jego klub - KAA Gent. Wydawało się więc, że potwierdzenie jego obecności na zgrupowaniu jest tylko formalnością. Okazało się jednak zupełne inaczej.

Fot. twitter.com/KAAGent Fot. twitter.com/KAAGent
O całą sytuację Santos został zapytany na konferencji prasowej. - Pytanie kto to ogłosił? Klub podał nieprawidłową informację. Ja wysłałem listę 36 nazwisk, bo jestem zmuszony do wysłania takiej wstępnej listy. No tutaj ewidentnie jest błąd po stronie klubu - stwierdził.

- Bardzo lubię Kamila Piątkowskiego, gdybym go nie lubił, to nie byłby na tej wstępnej liście. [...] Kluby czasem wykorzystują nawet te wstępne powołania, aby podbić cenę zawodników - powiedział z uśmiechem.

W gronie powołanych obrońców znaleźli się za to Jan Bednarek, Bartosz BereszyńskiTomasz Kędziora, Jakub Kiwior,  Arkadiusz RecaMateusz Wieteska oraz Przemysław Wiśniewski.

Piątkowski rozegrał w tym sezonie łącznie 20 meczów w barwach Gentu. W ramach nich dwukrotnie asystował. Jego wypożyczenie w Belgii dobiega jednak końca wraz z końcem sezonu i prawdopodobnie wróci do Salzburga podczas letniego okienka transferowego.

ZOBACZ WIDEO: Holendrzy próbują wyciągnąć Polaka z Rosji. "Wszystko rozejdzie się o pieniądze"

Reprezentacja Polski do gry Euro 2024 wróci już 20 czerwca, kiedy to zmierzy się na wyjeździe z Mołdawią. Wcześniej "Biało-Czerwonych" czeka jeszcze spotkanie towarzyskie z Niemcami na PGE Narodowym (16 czerwca).

Powołania na mecze z Niemcami i Mołdawią:

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Przemysław Wiśniewski, Mateusz Wieteska, Arkadiusz Reca.

Pomocnicy: Krystian Bielik, Ben Lederman, Bartosz Slisz, Mateusz Łęgowski, Karol Linetty, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Przemysław Frankowski, Jakub Kamiński, Michał Skóraś, Nicola Zalewski.

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Karol Świderski.

"Trzęsienie ziemi" w Lubinie. Aż czterech piłkarzy żegna się z klubem
Właściciel Polonii: Obok Legii mamy największy potencjał spośród wszystkich klubów w Polsce

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×