Prezydent miasta wbił szpilkę piłkarzom. "Wstyd mi za nich"

Żeńska sekcja GKS-u Katowice po raz pierwszy w historii sięgnęła po mistrzostwo Polski. Przy tej okazji prezydent miasta nie omieszkał odnieść się do sekcji męskiej, po której, ujmując to kolokwialnie, grubo się przejechał.

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Marcin Krupa, prezydent Katowic PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: Marcin Krupa, prezydent Katowic
Wielka radość w stolicy Górnego Śląska. Zawodniczki GKS-u Katowice przypieczętowały zdobycie pierwszego w historii tego klubu mistrzostwa Polski. Podczas składania gratulacji za ten sukces, prezydent miasta Marcin Krupa nie omieszkał nie wspomnieć o piłkarzach, którzy biorą udział w rozgrywkach Fortuna I ligi. Nie szczędził im słów krytyki.

- Muszą brać z was przykład. Przynajmniej wy w części piłkarskiej naszego klubu macie - za przeproszeniem - po prostu jaja - rozpoczął Krupa, którego cytuje sport.tvp.pl. - Za facetów mi wstyd. Oni nie potrafią od wielu lat nawet awansować do Ekstraklasy, mając warunki takie, jakie każdy by chciał w innych klubach. Pokażcie im medale, powiedzcie, żeby się brali do roboty. Może was posłuchają - kontynuował włodarz miasta.

- Moja frustracja związana z męskim zespołem rośnie od dawna. Nie mogę czasem patrzeć na to, co zawodnicy wyprawiają na boisku - obrywało się piłkarzom w dalszej części wypowiedzi prezydenta. Potem dodał on, że czasami ma wrażenie, jakby gracze GKS-u na murawie pojawiali się od niechcenia, a jego zdaniem stać ich na więcej.

Po 33 kolejkach pierwszoligowych rozgrywek katowiczanie znajdują się w połowie stawki, zajmując 9. miejsce w osiemnastozespołowej tabeli. Spadek oczywiście im nie grozi, ale nie mają też szans na awans. W ostatniej rundzie zagrają z Chojniczanką Chojnice.

Marcin Krupa zadeklarował też, że żeńska sekcja w ramach premii z budżetu samorządu może liczyć na 300 tysięcy złotych. Tyle samo klub otrzyma za mistrzostwo kraju od PZPN-u.

Czytaj również:
Lewandowski po raz kolejny doceniony w Europie
Barcelona wymyśliła, jak pozyska Messiego

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: szalone sceny w Katowicach. I to grubo po północy
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×