Klauzula za Ousmane Dembele spadła o połowę. Właściciele FC Barcelony są spokojni

Zapis w kontrakcie sprzed roku, który zawarli Ousmane Dembele i FC Barcelona wszedł w życie 1 czerwca. Od tego dnia klauzula za Francuza jest o połowę niższa.

MM
Ousmane Dembele Getty Images / Pedro Salado/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Ousmane Dembele.
Kontrakt, który przed rokiem podpisali przedstawiciele FC Barcelony z Ousmane Dembele zawierał zapis obniżający klauzulę odstępnego, która za Francuza wynosiła 100 milionów Euro.

Jak informuje portal es.besoccer.com dniem 1 czerwca spadła ona o połowę i za 26-latka zapłacić trzeba 50 milionów Euro.

Klauzula odstępnego w piłce nożnej to zapis w kontrakcie, który stanowi o tym, za jaką kwotę klub musi zgodzić się na transfer danego piłkarza. Jednak ostateczna decyzja należy oczywiście do samego zawodnika, czy ustali on warunki z zainteresowanym klubem.

Kontrakt Francuza obowiązuje do czerwca 2024 roku, jednak klub już prowadzi rozmowy z piłkarzem i jego menedżerem. Dembele jest bardzo ważnym graczem dla Xaviego.

Mimo obniżenia klauzuli odstępnego właściciele klubu są spokojni o przyszłość Dembele w FC Barcelonie. Dembele jest zadowolony ze współpracy z Xavim i nie zamierza nigdzie odchodzić. Na brak zainteresowania nie narzekałby, bo m.in. przedstawiciele Paris Saint-Germain widzieliby Francuza w swoim składzie.

ZOBACZ WIDEO: Rozmawiał z Lewandowskim w Barcelonie. "Ta decyzja była słuszna"

Zobacz także:
Talent z Lecha dojrzał. "Jestem gotowy na każde wyzwanie"
Polskie piłkarki z szansą na wygranie Ligi Mistrzyń pierwszy raz w historii. Na drodze wielka FC Barcelona

Mecze Barcelony z udziałem Lewandowskiego obejrzysz na żywo, online na kanałach Eleven Sports w Pilot WP!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×