Reprezentant Polski w formie. Kolejny gol w USA

Sześć bramek padło w meczu Columbus Crew - Charlotte FC. Jedną z nich strzelił Karol Świderski, ale jego zespół przegrał 2:4.

Robert Czykiel
Karol Świderski (w niebieskiej koszulce) Twitter / Na zdjęciu: Karol Świderski (w niebieskiej koszulce)
Karol Świderski znalazł się wśród powołanych na czerwcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. 26-letni napastnik cały czas występuje w amerykańskim Charlotte FC. Jego zespół ostatnio spisuje się przeciętnie i właśnie zaliczył drugą porażkę z rzędu w MLS.

Columbus Crew po pierwszej połowie prowadziło 3:0. Po zmianie stron Świderski zmniejszył rozmiary porażki w 56. minucie (piąty gol w sezonie). Nasz rodak przepchnął obrońcę, popisał się świetnym przyjęciem, a potem umieścił piłkę w bramce, strzelając między nogami bramkarza.

Dwie minuty później zrobiło się 3:2, ale Charlotte FC nie zdołało już doprowadzić do remisu. Ostatecznie Columbus Crew zwyciężyło 4:2.

W pierwszym składzie drużyny z Charlotte był Jan Sobociński i zszedł z boiska w 63. minucie. Na boisku nie zobaczyliśmy z kolei innych rodaków, czyli Kamila Joźwiaka i Davida Poreby.

W czerwcu reprezentacja Polski rozegra dwa mecze. 16 czerwca towarzysko zmierzymy się z Niemcami, a cztery dni później rywalem będzie Mołdawia w ramach kwalifikacji do Euro 2024.