UEFA straciła cierpliwość. Wyrzuciła klub z pucharów

W czasie finału krajowego pucharu doszło do skandalicznych incydentów. UEFA przyjrzała się wydarzeniom. Zdecydowała się ona na wykluczenie z europejskich pucharów Beitara Jerozolima.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Zamieszki w czasie finału Pucharu Izraela Twitter / Roy Jankelowitz / Zamieszki w czasie finału Pucharu Izraela
Finał Pucharu Izraela został rozegrany 23 maja w Hajfie. Beitar Jerozolima zwyciężył 3:0 z Maccabi Netanya. W ten sposób poprawił nastroje po nieudanym sezonie ligowym, który Beitar zakończył na ósmym miejscu w tabeli.

Zdobycie Pucharu Izraela dało Beitarowi Jerozolima miejsce w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Zespół mógł spotkać się w nich z drużynami z PKO Ekstraklasy, ponieważ w tych rozgrywkach wystartują latem Legia Warszawa, Lech Poznań oraz Pogoń Szczecin. Tak się jednak nie stanie, ponieważ Beitar został wykluczony z europejskich pucharów.

To konsekwencja zamieszek, które wywołali kibice w czasie finału Pucharu Izraela. Fani Beitaru obrzucali boisko racami, a także wtargnęli na nie. W wyniku incydentów organizatorzy zdecydowali się na odwołanie ceremonii wręczenia pucharu oraz medali na murawie. Ponadto wcześniej niż to było planowane opuścił stadion w Hajfie prezydent Izraela.

ZOBACZ WIDEO: Nieprawdopodobne sceny. Cieszył się z gola ze środka boiska, a po chwili...

UEFA przeanalizowała wydarzenia i nie tylko wykluczyła Beitara Jerozolima z eliminacji Ligi Konferencji Europy, ale jak informuje agencja Reuters, ukarała klub grzywną w wysokości 18 tysięcy dolarów.

Odpowiedzialność zbiorowa nie spodobała się w Izraelu, a w sprawie zaprotestował między innymi minister kultury i sportu Miki Zohar. Inna sprawa, że Beitar był już w przeszłości karany za zachowania pseudokibiców.

Czytaj także: UEFA wymierzyła kary gigantom. Największa dla PSG
Czytaj także: Reforma Ligi Mistrzów. UEFA uzgodniła detale

Czy stanowcza reakcja UEFA jest uzasadniona?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×