Oficjalnie: nowa twarz w sztabie szkoleniowym Lecha Poznań

Lech Poznań ma nowego trenera bramkarzy. Funkcję tę objął Maciej Borowski, który wcześniej był już związany z klubową akademią.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Maciej Borowski Materiały prasowe / lechpoznan.pl / fot. Przemysław Szyszka / Na zdjęciu: Maciej Borowski
Niespełna 40-letni szkoleniowiec dołączy do sztabu Johna van den Broma i zastąpi w nim Macieja Palczewskiego. Dotychczasowy opiekun bramkarzy nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z klubem.

Maciej Borowski pracuje w "Kolejorzu" od dwóch lat. Dotąd zajmował się bramkarzami II-ligowych rezerw, był też odpowiedzialny za szkolenie innych trenerów bramkarzy.

- Podpisał dwuletni kontrakt, obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku. Stawiamy na ewolucję, a nie rewolucję. Maciej ściśle współpracował ze swoim poprzednikiem na tym stanowisku, Maciejem Palczewskim, więc kontynuujemy tę drogę. Dajemy naszym trenerom dalszą możliwość rozwoju, tutaj jesteśmy pewni, że jest gotowy do kolejnego kroku, zwłaszcza że świetnie zna się z zawodnikami, których będzie szkolił - zaznaczył dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa.

W przeszłości Borowski przez niemal dekadę był związany z Wartą Poznań, później pracował również w Pogoni Szczecin.

Równocześnie od 11 lat 40-latek współpracuje z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. W młodzieżowych reprezentacjach Polski znajdował się w sztabie na wszystkich szczeblach od U-15 do U-20.

->Wyniki PKO Ekstraklasy

->Tabela PKO Ekstraklasy

->Klasyfikacja strzelców PKO Ekstraklasy

->Tabela domowa PKO Ekstraklasy

->Tabela wyjazdowa PKO Ekstraklasy

->Tabela PKO Ekstraklasy (pierwsze połowy)

->Tabela PKO Ekstraklasy (drugie połowy)

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przepiękny gol Polaka na Islandii. Bramkarz był bez szans
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×