Hiszpania była bez szans. Komplet zwycięstw Polaków w MŚ

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Dominik Modrzyk/Playarena.pl / Na zdjęciu: Reprezentacja Polski w piłce nożnej sześcioosobowej/ Dominik Modrzyk/ Playarena.pl

Awans był już w garści, ale Polacy postawili kropkę nad "i". W ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw świata w piłce nożnej sześcioosobowej Socca pokonali Hiszpanię 3:0.

Brzmi to surrealistycznie, ale w tej grupie Hiszpania była najłatwiejszym rywalem. Po trudnym boju ze Słowenią (2:1), Polacy rozbili Urugwaj 6:0 i mieli już awans do fazy pucharowej. Ostatni mecz był dopełnieniem formalności, ale i okazją do wywalczenia pierwszego miejsca. Biało-Czerwoni zagrali jak na liderów światowego rankingu przystało.

Choć pierwsza połowa była piekielnie zacięta. Hiszpanie dwa razy poważnie zagrozili bramce Polaków. Czujny był doświadczony bramkarz, Paweł Grzywa. A o jego spokój zadbali koledzy z pola, którzy chwilę później wyprowadzili akcję na wagę prowadzenia.

Błysnął Krzysztof Elsner. Weteran podczas turnieju w Niemczech jest w gazie, od początku turnieju imponuje formą. W starciu z Hiszpanią zagrał przed siebie do Kamila Kucharskiego. Ten dograł na lewą stronę do kapitana, Bartłomieja Dębickiego. Podanie przeciął rywal, ale Dębicki odzyskał piłkę i trafił na 1:0.

Po przerwie Biało-Czerwoni zwiększyli przewagę. Wyczekali Hiszpanów, znów błysnął Elsner, a po jego asyście na 2:0 trafił Kucharski. Zawodnicy trenera Klaudiusza Hirscha mieli coraz bezpieczniejszą sytuację. Dzięki temu złapali luz i coraz śmielej radzili sobie na połowie Hiszpanów. W ten sposób w końcówce podwyższyli na 3:0 po golu Ariela Mnochego.

Komplet zwycięstw zapewnił Polakom pierwsze miejsce w grupie I mistrzostw świata w piłce nożnej sześcioosobowej Socca w niemieckim Essen. W czwartek o 15:10 Biało-Czerwoni przystąpią do spotkania 1/16 finału. Rywale będzie reprezentacja Szkocji. Transmisje wszystkich spotkań Polaków w mundialu na WP SportoweFakty.

Polska - Hiszpania 3:0 (1:0) 1:0 - Dębicki 7' 2:0 - Kucharski 29' 3:0 - Mnochy 35' Z Essen Maciej Siemiątkowski, dziennikarz WP SportoweFakty

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Polska wygra mundial w piłce nożnej sześcioosobowej Socca?