James Rodriguez w kolejnym wielkim klubie? Chce go kontynentalny hegemon

Od kilku lat kariera Jamesa Rodrigueza jest na sporym zakręcie. 31-latek notorycznie trafia do coraz mniej znaczących klubów i teraz może poszukać wyjazdu z Europy. Według mediów chce go południowoamerykański gigant.

Kuba Duda
Kuba Duda
James Rodriguez Getty Images / Gabriel Aponte / Na zdjęciu: James Rodriguez
W 2014 roku z pewnością inaczej wyobrażaliśmy sobie kontynuację kariery Jamesa Rodrigueza. Wtedy wydawało się, że Kolumbijczyk przez wiele lat będzie jedną z czołowych gwiazd światowego futbolu, ale czas pokazał, że znakomity turniej nie zawsze musi być świetnym wyznacznikiem na kolejne sezony.

Choć oczywiście 31-latek miał bardzo dobre momenty na europejskiej arenie, to jednak od pewnego czasu notuje notoryczny regres i widać to też po klubach, w których występuje. Ostatni raz w topowej europejskiej lidze widzieliśmy go w 2021 roku, a od tego czasu był już w Katarze i Grecji.

Teraz według informacji podanych przez Javiera Hernandeza Bonneta na antenie kolumbijskiego radia Blu Radio wynika, że rozmowy z pomocnikiem nawiązali przedstawiciele południowoamerykańskiego hegemona. Kolumbijczyka w swoich szeregach chce Boca Juniors.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kobiety też strzelają piękne bramki. Ale przymierzyła!

Dziennikarz twierdzi, że w Argentynie spotkała się grupa biznesmenów, która chce złożyć piłkarzowi ofertę. Jeden z nich ma mieć kontakty w hiszpańskim futbolu i po pobycie w Argentynie James miałby wrócić do Primera Division. Jednak oczywiście zanim to by się wydarzyło, miałby reprezentować barwy tego legendarnego klubu.

Umowa 31-latka miałaby obowiązywać przez trzy lata, ale oczywiście nie jest powiedziane, że zostałaby wypełniona w całości, co dla Kolumbijczyka nie byłoby nowością. Jego ostatni pobyt w Olympiakosie Pireus miał trwać do końca sezonu 2022/2023, a zakończył się już w kwietniu, czyli około dwa miesiące wcześniej.

Czytaj też:
Tak Xavi przekonał Gundogana
Znamy datę gali Złotej Piłki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×