Nowy piłkarz AS Romy zaskoczył. Nigdy nie grał we Włoszech, a przed kamerą dał popis

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / AS Roma / Houssem Aouar w czasie rozmowy z klubową telewizją
Twitter / AS Roma / Houssem Aouar w czasie rozmowy z klubową telewizją
zdjęcie autora artykułu

Houssem Aouar oficjalnie dołączył do AS Romy. 25-letni pomocnik występował wcześniej w Olympique Lyon i dopiero rozpocznie zagraniczny etap w karierze klubowej. Już w pierwszej rozmowie z klubową telewizją zaprezentował efekt nauki języka włoskiego.

W tym artykule dowiesz się o:

Nie ma wątpliwości, że Houssem Aouar wiedział już wcześniej o przenosinach do klubu z Rzymu. Włochom spodobało się to, że piłkarz nie próżnował przez ten czas i po podpisaniu kontraktu z AS Romą mógł pokazać umiejętność porozumiewania się w ich języku.

Houssem Aouar udzielił tradycyjnego wywiadu klubowej telewizji i sprawnie składał zdania po włosku. - Uczę się tego języka, ponieważ to jest ważne w nowym środowisku. To pokazuje respekt wobec kraju, do którego przybywam, a także wobec kibiców - mówi Aouar.

Reprezentant Francji przeniósł się do AS Romy po grze w Olympique Lyon. Do zespołu seniorskiego tego klubu dostał się w 2016 roku i następnie rozegrał w jego barwach blisko 200 meczów.

ZOBACZ WIDEO: Nieprawdopodobne sceny. Cieszył się z gola ze środka boiska, a po chwili...

AS Roma rozpoczęła budowę składu na następny sezon. Giallorossi zakończyli poprzedni poza miejscami premiowanymi awansem do Ligi Mistrzów w Serie A, dlatego będą ponownie rywalizować w Lidze Europy. W ostatniej edycji tego pucharu rzymianie zostali pokonani dopiero w finałowym konkursie rzutów karnych, a ich przeciwnikiem była Sevilla FC.

Czytaj także: Zinedine Zidane z priorytetem na przyszłość. Ten klub chce prowadzić Francuz Czytaj także: Paulo Sousa radzi sobie we Włoszech. Zapracował na nowy kontrakt?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty