Pogoń Szczecin zagrała z mistrzem Rumunii. Zdecydowała pierwsza połowa

Pogoń Szczecin odniosła drugie zwycięstwo w okresie przygotowań do sezonu. Sparing z Farulem Constanta zakończył się wynikiem 2:1, a wszystko to, co najważniejsze wydarzyło się w pierwszej połowie.

zawodnik Pogoni Szczecin, Kamil Grosicki (P) i Sebastian Sebulonsen (L) z Broendby Kopenhaga PAP / Jerzy Muszyński / Na zdjęciu: zawodnik Pogoni Szczecin, Kamil Grosicki (P) i Sebastian Sebulonsen (L) z Broendby Kopenhaga
Pogoń rozegrała drugi sparing w okresie przygotowań i pierwszy na zgrupowaniu w Opalenicy. Drużyna Jensa Gustafssona stacjonuje w Wielkopolsce od poniedziałku i szykuje się do startu w PKO Ekstraklasie i w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Do zespołu dołączyli w ostatnich dniach między innymi Kamil Grosicki, Mateusz Łęgowski oraz Marcel Wędrychowski.

Przeciwnikiem Pogoni był Farul Constanca. W poprzednim sezonie podopieczni Gheorghe Hagiego zostali niespodziewanie mistrzami Rumunii, a do startu w eliminacjach Ligi Mistrzów przygotowują się w Polsce.

To, co najważniejsze, wydarzyło się przed przerwą. Na pierwszego gola Marcela Wędrychowskiego była jeszcze ekspresowa reakcja Farula w postaci strzału do bramki znanego z polskich boisk Rivaldinho. Rozstrzygnięcie meczu nastąpiło w 41. minucie uderzeniem Benedikta Zecha. Po przerwie już obu zespołom nie udało się zmienić korzystnego dla Pogoni wyniku 2:1.

Przed zakończeniem zgrupowania w Opalenicy piłkarze Pogoni rozegrają jeszcze sparing z Wartą Poznań, a następnie sprawdzą się w Niemczech w meczu z Hansą Rostock.

Pogoń Szczecin - Farul Constanta 2:1 (2:1)
1:0 - Marcel Wędrychowski 26'
1:1 - Rivaldinho 29'
2:1 - Benedikt Zech 41'

Pogoń: Dante Stipica (46' Bartosz Klebaniuk) - Linus Wahlqvist (46' Paweł Stolarski), Benedikt Zech (46' Wojciech Lisowski, 71' Dawid Fornalik), Mariusz Malec (46' Leonardo Borges), Leonardo Koutris (46' Kacper Smoliński), Joao Gamboa (46' Stanisław Wawrzynowicz), Rafał Kurzawa (46' Mateusz Łęgowski), Marcel Wędrychowski (46' Adrian Przyborek), Wahan Biczachczjan (46' Yedegar Rostami), Kamil Grosicki (46' Igor Korczakowski), Luka Zahović (46' Mariusz Fornalczyk)

Czy Pogoń Szczecin awansuje do grupy Ligi Konferencji Europy?