Efektowne zwycięstwo Warty Poznań z mistrzem Rumunii

Bardzo udany występ Warty Poznań. W niedzielę podopieczni Dawida Szulczka pokonali w spotkaniu sparingowym Farul Constanta aż 3:0.

Szymon Mierzyński
piłkarze Warty Poznań WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań
Starcie z mistrzem Rumunii było jednym z najbardziej wymagających sprawdzianów zielonych w letnim okresie przygotowawczym, mimo to egzamin wypadł nadspodziewanie dobrze.

Wynik już w 15. minucie otworzył Stefan Savić, który trafił do siatki strzałem w krótki róg po dograniu aktywnego Dario Vizingera.

Tuż przed przerwą rzut karny (podyktowany za faul na Saviciu) wykorzystał Kajetan Szmyt, zaś w drugiej połowie Warta raz jeszcze poprawiła rezultat, mimo że grała w niemal całkowicie młodzieżowym składzie.

Ostatnia bramka padła w 63. minucie, gdy Szymon Sarbinowski podał w kierunku Jakuba Sangowskiego, a rosłego napastnika uprzedził niefortunnie interweniujący Diogo Queiros.

Trener Dawid Szulczek dał odpocząć kilku piłkarzom, którzy mają aktualnie mniejsze bądź większe problemy zdrowotne. Na boisku nie pojawili się w niedzielę Dimitrios Stavropoulos, Adam Zrelak, Konrad Matuszewski oraz Wiktor Pleśnierowicz.

Następny sparing Warta rozegra w środę w Opalenicy, a jej przeciwnikiem będzie Pogoń Szczecin.

Warta Poznań - Farul Constanta 3:0 (2:0)
1:0 - Stefan Savić 15'
2:0 - Kajetan Szmyt (k.) 45'
3:0 - Diogo Queiros (sam.) 63'

Skład Warty Poznań: I połowa: Jędrzej Grobelny - Mateusz Kupczak, Dawid Szymonowicz, Kamil Kościelny, Jakub Kiełb (30' Kajetan Szmyt), Michał Kopczyński, Maciej Żurawski, Wołodymyr Kostewycz, Miguel Luis (30' Wiktor Kamiński), Stefan Savić, Dario Vizinger; II połowa: Adrian Lis - Mateusz Lechowicz, Filip Jakubowski, Jakub Wajman, Aleks Jachura (82' Natan Jóskowski), Miłosz Wódecki, Jakub Paszkowski, Igor Stańczak, Szymon Sarbinowski (75' Filip Malchrowicz), Wiktor Kamiński, Jakub Sangowski (66' Jędrzej Hanuszczak).