Kolejny remis Ruchu Chorzów. Jeden zawodnik na testach

Podczas przygotowań do sezonu Ruch Chorzów rozegrał drugi mecz kontrolny. Po raz kolejny zremisował, tym razem 1:1 z grającym w eWinner II lidze Hutnikiem Kraków.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Po remisie 0:0 w Busku Zdroju, na zakończenie zgrupowania, z rumuńskim FC Voluntari, piłkarze Ruchu rozegrali drugie spotkanie kontrolne.

Rywalem Niebieskich był występujących w eWinner II lidze Hutnik Kraków. Potyczka odbyła się na bocznej płycie stadionu przy Cichej 6.

W spotkaniu sztab szkoleniowy gospodarzy testował zawodnika Unii Tarnów 19-letniego Bartosza Bisia. Z kolei w zespole Hutnika w 2. połowie w bramce stanął Jakub Osobiński, przez ostatnie półtora roku rezerwowy golkiper Niebieskich.

Gole w meczu padały po przerwie. W 57. minucie po stracie gości w środku pola, szybką akcję przeprowadzili Niebiescy, w słupek uderzył Dominik Steczyk, poprawka Tomasza Foszmańczyka znalazła się w bramce. Krakowianie osiem minut później wyrównali. Po dośrodkowaniu bez opieki pozostawiony został Dawid Kubowicz i strzałem z kilku metrów pokonał Jakuba Bieleckiego.

Kolejne spotkanie kontrolne Ruch rozegra w sobotę. Rywalem Niebieskich będzie Stal Rzeszów.

Ruch Chorzów - Hutnik Kraków 1:1 (0:0)
1:0 - Tomasz Foszmańczyk 57'
1:1 - Dawid Kubowicz 65'

Ruch Chorzów: I połowa: Buchalik - Kasolik (32' Szur), Baranowski, Szywacz - Długosz, Sikora, Swędrowski, Bartolewski - Starzyński (32' Foszmańczyk), Letniowski - Szczepan.

II połowa: Bielecki - Szur (61' Michalski), Szymański, Sadlok - Barnowski, Biś, Sedlak, Feliks - Foszmańczyk (61' Barański) - Steczyk, Firlej.

Hutnik Kraków: Kaczorowski (65' Osobiński) - Jania, Marcinkowski, Wenger, Kubowicz, Kieliś, Drąg, Zawadzki, Ikwuka, Budziński - Wróbel.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Ruch Chorzów poradzi sobie w PKO Ekstraklasie?