Demolka w sparingu Schalke - Górnik

Schalke 04 Gelsenkirchen pokazało swoją wyższość nad Górnikiem Zabrze. Zespół Marcina Kamińskiego zdeklasował przedstawiciela PKO Ekstraklasy 5:0.

Rafał Szymański
Lukas Podolski WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Lukas Podolski
Tego lata podopieczni Jana Urbana wygrali dotychczas jeden z czterech rozegranych sparingów. Górnik Zabrze pokonał Concordię Knurów 7:0 i później radził sobie zdecydowanie gorzej z silniejszymi rywalami.

W sobotę odbyło się prestiżowe spotkanie zabrzan z Schalke 04 Gelsenkirchen. Nasi zachodni sąsiedzi mieli miażdżącą przewagę od samego początku. Po pierwszej połowie spadkowicz z Bundesligi miał dwubramkową przewagę za sprawą Kenana Karamana oraz Blendiego Idriziego.

Po kwadransie przerwy ekipa z Gelsenkirchen nie odpuszczała zespołowi prowadzonemu przez Urbana. Na listę strzelców wpisali się jeszcze kolejno: Bryan Lasme, Assan Ouedraogo i Soichiro Kozuki.

Podczas zgrupowania w Austrii Górnik nie zdołał zagrozić Schalke i przegrał aż 0:5. To była różnica klas.

Lukas Podolski spędził na murawie 45 minut. Z kolei po stronie Schalke Marcin Kamiński w 60. minucie został zastąpiony przez Verthomy'ego Boboya.

Górnik Zabrze - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:5 (0:2)
0:1 - Kenan Karaman 14'
0:2 - Blendi Idrizi 33'
0:3 - Bryan Lasme 67'
0:4 - Assan Ouedraogo 79'
0:5 - Soichiro Kozuki 89'