Borussia Dortmund pozbyła się piłkarza, który sprawiał problemy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Borussia Dortmund / Nico Schulz w barwach Borussii Dortmund
Materiały prasowe / Borussia Dortmund / Nico Schulz w barwach Borussii Dortmund
zdjęcie autora artykułu

Wicemistrz Niemiec osiągnął porozumienie w sprawie rozwiązania kontraktu z Nico Schulzem. Obrońca od maja 2022 roku nie pokazał się w meczu Borussii Dortmund o stawkę. Stanął natomiast w obliczu poważnych zarzutów.

W tym artykule dowiesz się o:

"Borussia Dortmund i obrońca Nico Schulz zakończyli współpracę ze skutkiem natychmiastowym. Strony uzgodniły warunki rozwiązania kontraktu" - poinformował klub w mediach społecznościowych.

Lakoniczny komunikat zakończył zapowiadającą się dobrze tylko na początku współpracę. Później Nico Schulz sprawiał Borussii Dortmund ogromne problemy wizerunkowe. Obecnie obrońca ma 30 lat, ale na boisku nie pojawił się w meczu o stawkę od ponad roku.

W sierpniu 2022 roku do mediów przeniknęły poważne zarzuty. Była dziewczyna oskarżyła Nico Schulza o znęcanie się. Dziennik "Bild" ujawnił, że wobec piłkarza toczyło się postępowanie, w którym akt oskarżenia liczył sobie aż 76 stron. Jednym z najpoważniejszych zarzutów było kopnięcie w brzuch ciężarnej partnerki. Ponadto zastraszanie jej i przemoc fizyczna.

ZOBACZ WIDEO: Nieprawdopodobne sceny. Cieszył się z gola ze środka boiska, a po chwili...

Kontynuowanie kariery przez Niemca stanęło pod dużym znakiem zapytania. Przez ponad rok pokazał się tylko w meczach towarzyskich, a jego umowa z Borussią Dortmund została rozwiązana.

Czytaj także: UEFA wymierzyła kary gigantom. Największa dla PSG Czytaj także: Reforma Ligi Mistrzów. UEFA uzgodniła detale

Źródło artykułu: WP SportoweFakty