Wystartowała II runda eliminacji Ligi Mistrzów. Klub Kamila Grabary blisko awansu

Polak zachował czyste konto, a FC Kopenhaga wygrała w pierwszym meczu 2:0 z Breidablikiem. Duński zespół jest blisko trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W podobnie dobrej sytuacji są Panathinaikos oraz Dinamo Zagrzeb.

Kamil Grabara w barwach FC Kopenhaga YouTube / Copenhagen Sundays / Na zdjęciu: Kamil Grabara w barwach FC Kopenhaga
Kamil Grabara znalazł się w podstawowym składzie FC Kopenhaga i już w 1. minucie zobaczył błąd bramkarza Breidabliku. Wykorzystał go Jordan Larson i zdobył prowadzenie dla zespołu z Danii. Larson także w pierwszej połowie ładnie asystował przy golu na 2:0 Rasmusa Falka. FC Kopenhaga nie pozwoliła na odpowiedź, a Kamil Grabara nie stracił w tym meczu gola.

Do walki o miejsca w fazie grupowej Ligi Mistrzów przystępują coraz mocniejsi kandydaci. Jednym z nich jest Galatasaray Stambuł, który do Wilna wybrał się między innymi z Nicolo Zaniolo oraz Driesem Mertensem. Galatasaray nie zdobył zaliczki i zremisował z Żalgirisem 2:2. Ekipa z Turcji odwróciła wynik 0:1 na 2:1, po czym nie upilnowała Donatasa Kazlauskasa. Były pomocnik Lechii Gdańsk i Olimpii Grudziądz doprowadził do remisu.

Dwumecz HJK Helsinki z Molde FK wyłoni przeciwnika Rakowa Częstochowa w eliminacjach Ligi Europy, jeżeli ten nie poradzi sobie z Karabachem. Na razie bliżej odpadnięcia jest norweska drużyna, która w złym stylu poniosła porażkę 0:1 w Finlandii. Jedynego gola strzelił Topi Keskinen w 25. minucie.

Gracze Panathinaikosu i Dinama Zagrzeb zdobyli konkretną przewagę przed rewanżami. Panathinaikos gościł w Koszycach i pokonał 3:1 Dnipro. Ukraińska drużyna strzeliła swojego gola dopiero w ostatniej minucie podstawowego czasu, a piłkę do bramki wkopał znany z polskich stadionów Wołodymyr Tanczyk. Dinamo zdemolowało 4:0 FK Astana, a hat-trickiem błysnął Luka Ivanusec.

Raków rozpocznie swój dwumecz z Karabachem w środę.