Niesamowite, jak on to zrobił. Kuriozalny gol Rakowa [WIDEO]

Raków Częstochowa w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów rywalizuje z Karabachem Agdam. Częstochowianie u siebie prowadzili już 2:0. Byliśmy świadkami kuriozalnego gola dla polskiego zespołu.

Łukasz Witczyk
gol na 2:0 dla Rakowa w meczu z Karabachem YouTube / TVP Sport / Na zdjęciu: gol na 2:0 dla Rakowa w meczu z Karabachem
Druga połowa znakomicie rozpoczęła się dla Rakowa Częstochowa. W 55. minucie czerwono-niebiescy objęli prowadzenie po tym, jak w zamieszaniu w polu karnym piłkę do własnej bramki skierował Elvin Cafarquliyev. Fani w Częstochowie byli w euforii, ale to nie był koniec dobrych wiadomości.

Po kwadransie Raków podwyższył prowadzenie. Zrobił to w kuriozalnych okolicznościach. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłkę głową uderzył Fabian Piasecki. Był to strzał w środek bramki, który nie miał prawa zagrozić Karabachowi Agdam.

A jednak! Golkiper mistrzów Azerbejdżanu - Szachrudin Magomiedalijew - zachował się niczym początkujący młodzik. Nie potrafił złapać lecącej w niego piłki i ta wpadła do bramki. Kibice i piłkarze Karabachu nie dowierzali w to, co widzą. Trafienie można zobaczyć poniżej (od 3:26).

Potem Raków dopadł kryzys. Po czterech minutach było już 2:2, a to za sprawą dwóch błędów w defensywie Rakowa i bramek zdobytych przez Redona Xhixhę. W końcówce jednak częstochowianie zdołali zadać cios, który dał im wygraną.

Bohaterem meczu był Sonny Kittel. W środowy wieczór debiutował on w barwach Rakowa, a na boisku pojawił się w 81. minucie. Szybko pokazał swoje wysokie umiejętności.

W doliczonym czasie gry dostał on podanie od Deiana Sorescu i uderzył zza pola karnego. Był to strzał nie do obrony. Kittel dał zwycięstwo swojej drużynie, a jego piękne trafienie można zobaczyć poniżej (od 6:00).

Zobacz skrót meczu Rakowa Częstochowa z Karabachem Agdam:
Czytaj także: Lewandowski pominięty. Polak opowiedział, co sądzi o decyzji Ujawnia, co Santos przekazał PZPN. "Nikt w związku w to nie wierzył" ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Benzema nieszczęśliwy w Arabii Saudyjskiej? Ten film jest wymowny
Czy Raków Częstochowa awansuje do Ligi Mistrzów?