El. LM. Sen KI Klaksvik trwa. Rozczarowanie Szymona Włodarczyka

We wtorkowy wieczór trzy drużyny uczyniły duży krok w kierunku IV rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Szansę na awans do elitarnych rozgrywek ograniczył Sturm Graz, w którym występuje Szymon Włodarczyk. Kolejną sensację sprawił KI Klaksvik.

Michał Piegza
Sivert Gussias, piłkarz Klaksvik Getty Images / Na zdjęciu: Sivert Gussias, piłkarz Klaksvik
Liga Mistrzów oddala się od Sturmu. Wyprawy do Eindhoven nie będzie miło wspominał Szymon Włodarczyk. Drużyna z Grazu, w której występuje Polak, przegrała z holenderskim zespołem 1:4.

W meczu gospodarze prowadzili już 3:0. Przed przerwą goście zdobyli gola, ale na więcej nie było ich we wtorkowy wieczór stać. Za tydzień Szturm będzie musiał odrabiać trzybramkową stratę. Szymon Włodarczyk rozegrał 61 minut.

Wciąż w grze o Ligę Mistrzów jest reprezentujący Wyspy Owcze KI Klaksvik, który rywalizował z norweskim Molde.

Goście prowadzenie objęli cztery minuty po przerwie, kiedy gola zdobył Magnus Eikrem. Gospodarze wyrównali po kwadransie za sprawą Arniego Frederiksberga. Ten sam zawodnik, na cztery minuty przed końcem, zdobył drugiego gola i kolejna sensacja w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów stała się faktem.

Krok w kierunku IV rundy uczyniła Braga, która pokonała wicemistrzów Serbii TSC Backę Topola 3:0. Już po dziewiętnastu minutach było 2:0, w końcówce gospodarze dołożyli trzecie trafienie.

Słoweńska Olimpija Ljubljana już po pierwszym meczu z Galatasaray Stambuł może myśleć o spotkaniach dających jedynie prawo gry w Lidze Europy. Turecki zespół wykorzystał błędy gospodarzy i zdobył trzy gole. Gospodarze starali się zaskoczyć rywala, ale brakowało im jakości. Bliżej decydującej rundy znajduje się drużyna ze Stambułu.