Rozczarowanie w Legii, ale nie rezygnacja. "Jesteśmy w stanie wygrać w Wiedniu"

- Wiemy, co jest do poprawy. W rewanżu musimy zagrać o klasę lepiej, być bardziej skoncentrowani i nie tracić bramek w tak głupi sposób - mówił Paweł Wszołek przed kamerą TVP Sport po meczu Legii Warszawa z Austrią Wiedeń (1:2).

Tomasz Galiński
Tomasz Galiński
Paweł Wszołek PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Paweł Wszołek
Muharem Huskovic raz, potem dwa i Legia Warszawa przegrywała z Austrią Wiedeń już 0:2, ale gol Ernesta Muciego w samej końcówce daje nadzieję wicemistrzom Polski, że jeszcze nie wszystko jest stracone.

Niemniej, sytuacja Legii przed rewanżem w Wiedniu nie jest zbyt ciekawa. Awans do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy jest zagrożony.

- Pozytywne jest to, że dochodzimy do sytuacji. Jesteśmy w stanie wygrać w Wiedniu i jestem pewien, że to zrobimy, ale musimy poprawić skuteczność. Ta rywalizacja jeszcze się nie skończyła - mówił Paweł Wszołek w rozmowie z "TVP Sport".

ZOBACZ WIDEO: Brak komunikacji i panika. O co chodziło z Fernando Santosem?

Jedną z sytuacji zmarnował właśnie Wszołek. W 33. minucie nabiegał na piłkę w polu karnym, ale strzelił prosto w bramkarza. - Może powinienem uderzyć trochę wyżej - zastanawiał się.

Zarówno w meczu II rundy z Ordabasami Szymkent, jak i przeciwko Austrii spore problemy sprawia Legii rozgrywanie piłki od tyłu.

- Dość łatwo podarowaliśmy gola przeciwnikowi. Gdy się rozgrywa od tyłu, to jest wkalkulowane, że można stracić piłkę. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że na tym poziomie nie powinno się to zdarzyć - mówił Wszołek.

Jednocześnie podkreślał, że rywal niczym go nie zaskoczył.- Austria grała agresywnie, w wysokim pressingu, natomiast byliśmy w stanie przechodzić do fazy szybkiego kontrataku. Tworzyliśmy sobie sytuacje. W wielu brakowało ostatniego podania, ale wiemy, co jest do poprawy. W rewanżu musimy zagrać o klasę lepiej, być bardziej skoncentrowani i nie tracić bramek w tak głupi sposób - podsumował Wszołek.

CZYTAJ TAKŻE:
Piłkarski kryminał. Zobacz, co zrobiła Legia
Kontrowersja w meczu Legii Warszawa! "To jest rzut karny" (WIDEO)


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy Legia Warszawa w rewanżu odrobi straty?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×