GKS Katowice zagrał popisowo w Fortuna I lidze

Piątek dla gospodarzy na zapleczu PKO Ekstraklasy. GKS Katowice zdemolował 4:1 mającą problemy po spadku Wisłę Płock. Także Górnik Łęczna wykorzystał niską formę przeciwnika.

radość piłkarzy GKS-u Katowice WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: radość piłkarzy GKS-u Katowice
GKS Katowice mocno nacisnął na przeciwnika w pierwszej połowie meczu, a szansa na zdobycie prowadzenia otworzyła się już w 22. minucie. Sebastian Bergier nie wykorzystał jednak rzutu karnego, a jego uderzenie zatrzymało się na słupku. Skuteczniejsi byli Marcin Wasielewski oraz Arkadiusz Jędrych, którzy do przerwy wyprowadzili katowiczan na dwubramkowe prowadzenie.

Po przerwie kolejne gole i niezmiennie skuteczniejsi byli gospodarze. Na pierwszego gola Grzegorza Rogali goście jeszcze odpowiedzieli trafieniem Łukasza Sekulskiego, ale na piękną bramkę Adriana Danka nie było już riposty. Zrobiło się 4:1 i Nafciarze musieli pogodzić się z wysoką porażką w Katowicach.

Górnik Łęczna zwyciężył po trzech remisach z rzędu. Podopieczni Ireneusza Mamrota cieszyli się ze zdobycia kompletu punktów za wygraną 3:1 dzięki uderzeniom Pawła Żyry, Egzona Kryeziu oraz Marko Roginicia. Chrobry Głogów odpowiedział tylko strzałem do bramki Rafała Wolsztyńskiego, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

Chrobry musiał pogodzić się z czwartą porażką z rzędu i kolejnym woreczkiem straconych goli. Głogowianie rozstali się już przed meczem z Górnikiem z trenerem Markiem Gołębiowskim i w Łęcznej zagrali pod wodzą Grzegorza Szoki. Nie skończyło się to przełamaniem, przez co pierwszoligowiec z województwa dolnośląskiego okopuje się na dnie tabeli.