Koszmar Pogoni Szczecin trwa. Kibice gwizdali już po pół godzinie

Jeden tydzień, siedem straconych goli i ani jednego strzelonego - tak wygląda bilans ostatnich dni w Pogoni Szczecin. Tym razem rozczarowała na własnym stadionie. Radomiak potrafił bezlitośnie wykorzystać niemoc przeciwnika i zwyciężył 2:0.

Mecz PKO Ekstraklasy: Pogoń Szczecin - Radomiak PAP / Marcin Bielecki / Mecz PKO Ekstraklasy: Pogoń Szczecin - Radomiak
Dla obu zespołów poprzedni mecz był dużym wydarzeniem, a zakończył się wielkim rozczarowaniem. Pogoń została zdemolowana 0:5 przez Gent w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. W ten sposób praktycznie straciła szansę na pozostanie w pucharze dłużej niż do przyszłego tygodnia. Z kolei Radomiak przegrał 0:1 z Cracovią na otwarcie stadionu. Radomianie zmarnowali multum sytuacji podbramkowych, za co zostali ukarani.

Trener Jens Gustafsson dokonał trzech zmian w składzie Pogoni. Szwed wstawił do jedenastki Danijela Loncara za kontuzjowanego Benedikta Zecha, a także Rafała Kurzawa za Mateusza Łęgowskiego i Alexandra Gorgona za Lukę Zahovicia. W bramce pozostał, bo musiał, Bartosz Klebaniuk, czyli antybohater z Gandawy.

Bramkarz zmienił się w Radomiaku. Trener wystawił Alberta Posiadałę zamiast Filipa Majchrowicza. W polu ta sama dziesiątka miała możliwość zrehabilitowania się za ostatnie niepowodzenie. Zresztą trener Constantin Galca mówił na konferencji prasowej, że miał do zarzucenia piłkarzom głównie nieskuteczność.

Mecz rozpoczął się festiwalem rzutów rożnych. Drużynom udało się nawet dojść do strzałów, ale Grekom brakowało dokładności. Nad bramką Radomiaka strzelił Eftyhymis Koulouris, a nad bramką Pogoni uderzył Christos Donis. Te próby można było nazwać ostrzegawczymi. Po nich do głosu doszli goście.

Radomiak wyczekał na dogodny moment do ataku w 20. minucie i zdobył prowadzenie 1:0. Podanie Christosa Donisa poturlało się między Leonardo Koutrisem oraz Mariuszem Malcem do Lisandro Semedo. Skrzydłowy miał dużo miejsca i oddał uderzenie w kierunku dalszego narożnika w bramce Bartosza Klebaniuka. Wcześniej zawalili w rozegraniu Efthymis Koulouris oraz Kamil Grosicki.

Radomianie byli skuteczniejsi niż w poprzednim meczu przeciwko Cracovii i w 27. minucie powiększyli wynik na 2:0. Mateusz Cichocki główkował przy dalszym narożniku po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rafała Wolskiego. Tym razem na czele listy winnych stracie gola był Leonardo Koutris, który podarował Radomiakowi korner.

Radomiak spokojnie dowiózł prowadzenie 2:0 do końca pierwszej połowy meczu. Pogoń została wygwizdana po niespełna dwóch kwadransach, ponieważ proste błędy w obronie szły w parze z niemocą w ataku. Była tylko jedna stuprocentowa szansa na poprawienie wyniku, ale Linus Wahlqvist nie poradził sobie w sytuacji sam na sam z Albertem Posiadałą.

W przerwie od razu podwójna zmiana Jensa Gustafssona, a krótko po niej pierwsza za kadencji Szweda w Pogoni żółta kartka za awanturowanie się. Nawet Gustafsson nie wytrzymywał ciśnienia. Niezmiennie groźniejsi byli radomianie i mogli zamknąć mecz strzałem Luisa Machado po dośrodkowaniu Lisandro Semedo.

Druga połowa była szarpana. Radomiak nie wykorzystywał szans na zdobycie trzeciego gola, a Pogoń nie potrafiła złapać kontaktu. Powinien to zrobić Kamil Grosicki, ale po podaniu Adriana Przyborka strzelił w nogi Alberta Posiadały. Raz spiker pogrzał atmosferę piosenką towarzyszącą golom Pogoni, ale wystarczyła odrobina czujności, żeby zobaczyć faul Luki Zahovicia przed jego strzałem.

Pogoń Szczecin - Radomiak 0:2 (0:2)
0:1 - Lisandro Semedo 20'
0:2 - Mateusz Cichocki 27'

Pogoń: Bartosz Klebaniuk - Linus Wahlqvist (76' Paweł Stolarski), Danijel Loncar, Mariusz Malec, Leonardo Koutris (63' Leonardo Borges) - Joao Gamboa, Rafał Kurzawa (46' Luka Zahović) - Wahan Biczachczjan (46' Marcel Wędrychowski, 63' Adrian Przyborek), Alexander Gorgon, Kamil Grosicki - Efthymis Koulouris

Radomiak: Albert Posiadała - Jan Grzesik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz - Roberto Alves, Christos Donis (62' Frank Castaneda) - Lisandro Semedo (82' Mike Cestor), Rafał Wolski (62' Luizao), Luis Machado (82' Michał Kaput) - Pedro Henrique (85' Leonardo Rocha)

Żółte kartki: Semedo, Rossi, Henrique (Radomiak)

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Czy Pogoń Szczecin awansuje w tym sezonie do europejskich pucharów?