Cypr: Żewłakow nie zagra przeciwko FC Porto, gol Żurawskiego

O sporym pechu mogą mówić Polacy, którzy znajdują się w kadrze APOEL-u Nikozja. W tym sezonie urazów nabawili się już Kamil Kosowski, Adrian Sikora. Nie w pełni sił był też Marcin Żewłakow. Jednak w poniedziałek pojawił się on na murawie. Powody do zadowolenia ma natomiast Maciej Żurawski, który w środę zdobył gola w Pucharze Cypru.

W tym artykule dowiesz się o:

Marcin Żewłakow doznał kontuzji

W poniedziałek APEOL Nikozja w ramach 6. kolejki cypryjskiej ekstraklasy zmierzył się u siebie z Ethnikosem Achnas (2:0). W wyjściowym składzie miejscowych wybiegł Marcin Żewłakow. Jednak w 30. minucie Polak po 40-metrowym sprincie złapał się nagle za udo lewej nogi i upadł na murawę.

Były futbolista warszawskiej Polonii niedługo potem opuścił boisko, a w jego miejsce pojawił się Helio Pinto. Żewłakow przeszedł już wstępne badania. Nie są one zbyt optymistyczne dla polskiego piłkarza. Jego występ we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów przeciwko FC Porto jest wykluczony. Lekarze przewidują, iż napastnik będzie odpoczywał od futbolu prawdopodobnie 2-3 tygodnie. Żewłakow w tym tygodniu przejdzie jeszcze dokładne badania medyczne.

Kolejny gol Żurawskiego w Pucharze Cypru

W środę w ramach 1. rundy Pucharu Cypru Omonia Nikozja podjęła przed własną publicznością inny stołeczny zespół - Olympiakos. W wyjściowym składzie gospodarzy znalazł się Maciej Żurawski. Drużyna byłego napastnika Lecha Poznań odniosła pewne zwycięstwo w stosunku 5:1.

Polak zdobył jedną z bramek dla Omonii. Wpisał się on na listę strzelców w 53. minucie spotkania. Nasz rodak ładnie przymierzył wówczas zza pola karnego i golkiper rywali musiał wyjmować futbolówkę z siatki. Żurawski opuścił plac gry w 63. minucie spotkania, a na boisku zastąpił go wtedy Noel Kaseke.

Do kolejnej fazy Pucharu Cypru awansowała Omonia, która 23 września pokonała w pierwszym meczu Olympiakos w stosunku 3:1 (jedną z bramek dla swojej drużyny strzelił wówczas Żurawski, który wykorzystał rzut karny).

Omonia Nikozja - Olympiakos Nikozja 5:1 (2:1)

0:1 - Šafranko 27'

1:1 - Christofi 44'

2:1 - Alabi 45'

3:1 - Żurawski 53'

4:1 - Christofi (k.) 69'

5:1 - Christofi 90'