Beniaminek postraszył wicemistrza. Niespodzianka w meczu Marsylii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: Pierre-Emerick Aubameyang
Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: Pierre-Emerick Aubameyang

We wtorek Olympique Marsylia odpadł z eliminacji Ligi Mistrzów, a w piątkowy wieczór wicemistrzowie Francji tylko zremisowali na wyjeździe z beniaminkiem FC Metz 2:2 w meczu 2. kolejki Ligue 1.

W tym artykule dowiesz się o:

Z jednej strony beniaminek, z drugiej wicemistrz kraju. W teorii faworyt był jeden, ale piłka nożna po raz kolejny udowodniła, że potrafi być nieprzewidywalna.

Scenariusz meczu ułożył się idealnie dla Olympique Marsylia. Goście jeszcze w pierwszym kwadransie objęli prowadzenie po golu Emrana Soglo. A kiedy w 58. minucie czerwoną kartkę za brutalny faul ujrzał Aboubacar Lo, wydawało się, że przyjezdnym nic już nie grozi.

No właśnie, wydawało się. Między 66. i 71. minutą FC Metz strzeliło dwa gole. Pierwszy był trochę przypadkowy, Cheikh Sabaly oddał strzał z dwudziestu metrów, piłka odbiła się od jednego z zawodników Marsylii i wpadła do siatki niemal w samo okienko. A po pięciu minutach nie popisał się Pau Lopez i przepuścił strzał Georgesa Mikautadze.

W ogóle nie było widać, że goście grali z przewagą jednego zawodnika. Była okazja na 3:1, gospodarze mieli wygraną na wyciągnięcie ręki, ale niemal natychmiast po ładnej akcji do wyrównania doprowadził Vitinha. I tu też można czepiać się bramkarza, który odsłonił cały bliższy słupek.

FC Metz - Olympique Marsylia 2:2 (0:1)

0:1 Emran Soglo 14' 1:1 Cheikh Sabaly 65' 2:1 Georges Mikautadze 71' 2:2 Vitinha 81'

CZYTAJ TAKŻE: Harry Kane przywitał się z Bundesligą! Pogrom w końcówce. Debiut Dawida Kownackiego Kapitan Barcelony przedłuży kontrakt? Nowe doniesienia z Hiszpanii

Źródło artykułu: WP SportoweFakty