Orlen Ekstraliga ledwo rozpoczęta, a faworytki już potraciły punkty

W Australii i Nowej Zelandii zakończyły się mistrzostwa świata, a w Polsce rozegrana została już pierwsza kolejka nowego sezonu Orlen Ekstraligi kobiet. W jej hicie GKS Katowice pewnie pokonał Czarnych Antrans Sosnowiec 4:1.

Krzysztof Sędzicki
mecz GKS Katowice - Czarni Antrans Sosnowiec Materiały prasowe / GIEKSA FOTO/Tomasz Błaszczyk / Na zdjęciu: mecz GKS Katowice - Czarni Antrans Sosnowiec
Spotkanie w stolicy Górnego Śląska zapowiadane było jako starcie kandydatów do mistrzowskiego tytułu. Katowiczanki go bronią, a sosnowiczanki - bardzo pragną. Jednak przyjezdne musiały uznać wyższość GieKSy.

W 20. minucie strzelanie przy Bukowej zaczęła Karolina Bednarz. W 38. bramkę na remis zdobyła Anna Rędzia, ale po niespełna trzech minutach gospodynie znów wyszły na prowadzenie za sprawą Dżesiki Jaszek. Ta sama piłkarka (która tego lata zamieniła właśnie Sosnowiec na Katowice) podwyższyła w 60. minucie na 3:1, a na pięć minut przed końcem podstawowego czasu drugiej połowy wynik spotkania na 4:1 dla GKS-u ustaliła Nicola Brzęczek.

Ostre strzelanie w Tczewie zafundowały sobie triumfatorki Orlen Pucharu Polski - piłkarki TME SMS-u Łódź, które pokonały miejscową Pogoń Dekpol 7:1. Dwa gole dla przyjezdnych zdobyła Paulina Filipczak, a po jednym zaliczyły Oliwia Domin, Karolina Majda, Gabriela Grzybowska, Wiktoria Zieniewicz oraz - powracająca po kontuzji kolana - Nadia Krezyman. Honorowe trafienie dla miejscowych to zasługa Katarzyny Nowak.

W Krakowie AZS UJ prowadził z Pogonią Szczecin 1:0 po bramce Anny Zapały w 22. minucie, ale ostatecznie przegrał 1:2. W 28. minucie wyrównała Kinga Bużan, a zdobycz na wagę trzech punktów dla piłkarek z Pomorza Zachodniego Natalii Oleszkiewicz padła w 76. minucie.

Dość niespodziewanie punkty w pierwszej kolejce stracił Śląsk Wrocław, który u siebie zremisował bezbramkowo z beniaminkiem - Stomilankami Olsztyn 0:0. Taki sam rezultat - dość niespodziewanie - padł w Gdańsku, gdzie miejscowy AP Orlen zremisował z Górnikiem Łęczna.

Pierwsze zwycięstwo odniósł beniaminek - Rekord Bielsko-Biała, który pokonał u siebie Medyka Polomarket Konin. Gola na wagę wygranej w piątej minucie zdobyła Julia Gutowska.