Trafienie Polaka w Indonezji. To była debiutancka bramka [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Indosiar / Na zdjęciu: gol Gajosa
YouTube / Indosiar / Na zdjęciu: gol Gajosa

Maciej Gajos przełamał się po zaskakującym transferze. Dzięki jego bramce Persija Dżakarta podzieliła się punktami z Arema FC (2:2).

W tym artykule dowiesz się o:

Po spadku z PKO Ekstraklasy w kadrze Lechii Gdańsk nastąpiła prawdziwa rewolucja. Szeregi drużyny opuścił między innymi Maciej Gajos, który spędził wiele lat w polskiej elicie niespodziewanie zdecydował się na egzotyczny transfer.

Nowy nabytek Persiji Dżakarata w niedzielę po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców. W 23. minucie spotkania z Arema FC otrzymał podanie od Japończyka Ryo Matsumury i znalazł się w klarownej sytuacji. Gajos silnym strzałem na bramkę rywali otworzył wynik tej konfrontacji.

Goście dwa razy gonili wynik i zdołali zremisować 2:2. Swoją obecność na murawie zaznaczyli również Hanif Sjahbandi oraz Gustavo, czyli autor dwóch trafień po stronie drużyny przyjezdnych.

Persija ma w swoim dorobku 13 oczek. Na chwilę obecną zespół Gajosa plasuje się na dziewiątym miejscu w tabeli ligi indonezyjskiej.

Ofensywny pomocnik miał powody do radości. Bilans Gajosa po przenosinach do Indonezji to siedem rozegranych spotkań i jedno trafienie.

Persija Dżakarta - Arema FC 2:2 (2:1) 1:0 - Maciej Gajos 23' 1:1 - Gustavo 38' 2:1 - Hanif Sjahbandi 45+3' 2:2 - Gustavo 88'

Bramka Gajosa (od 0:04):

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Gajos będzie kluczowym piłkarzem Persiji?