Dramat Cadizu. Pierwsza wygrana beniaminka

W La Lidze trwa 3. kolejka. Blisko drugiej wygranej w sezonie był Cadiz. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł beniaminek Granada.

Michał Piegza
Oscar Melendo (Granada CF) w akcji Getty Images / Fermin Rodriguez/Quality Sport Images / Oscar Melendo (Granada CF) w akcji
Sporo emocji było w sobotnich meczach 3. kolejki La Ligi. Piłkarze Cadizu w domowej potyczce z Almerią przez niemal całą drugą połowę grali w przewadze.

Gospodarze w 59. minucie wyszli na prowadzenie i wydawało się, że dowiozą wygraną do końca. Goście w końcówce zaryzykowali, poszukali remisu i w piątej minucie doliczonego czasu wyrównał Kaiky.

Pięć goli padło w potyczce beniaminka Granady z Mallorką. Do przerwy był remis 1:1. Na gole miejscowych siedem minut przed przerwą odpowiedzieli przyjezdni.

W 2. połowę lepiej weszli gracze Granady. Szybki gol na 2:1 dał miejscowym spokój. W 70. minucie zrobiło się 3:1. Mallorkę stać było jedynie na kontaktowe trafienie. Goście w trzech seriach zdobyli tylko punkt.

Cadiz CF - UD Almeria 1:1 (0:0)
1:0 - Hernandez 59'
1:1 - Kaiky 90+5'

Granada CF - RCD Mallorca 3:2 (1:1)
1:0 - Rubio 12'
1:1 - Prats 38'
2:1 - Zaragoza 46'
3:1 - Uzuni (k.) 70'