Przemysław Płacheta przypomniał o sobie w Anglii

Wysoka wygrana Norwich City w The Championship, a przy ostatnim golu na 4:0 asystował zmiennik Przemysław Płacheta. W sobotę zwyciężyła także drużyna Krystiana Bielika, a zapewniła sobie komplet punktów w doliczonym czasie.

Przemysław Płacheta Materiały prasowe / Norwich City / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta
Michał Helik rozpoczął w podstawowym składzie Huddersfield Town mecz z Norwich City. Drużyna Polaka wystartowała bardzo źle i w nieco ponad kwadrans straciła dwa gole. Po stronie Norwich na ławce rezerwowych był Przemysław Płacheta, który pokazał się od 76. minuty. Wystarczyło to na asystowanie przy ostatnim golu na 4:0 Adama Idaha.

Birmingham City zapewniło sobie zwycięstwo 2:1 z Plymouth Argyle strzałem Jaya Stansfielda w doliczonym czasie. Kibice zespołu Krystiana Bielika nadenerwowali się zanim padła rozstrzygająca bramka. Polak rozegrał pełną partię w drugiej linii. Birmingham jest w czołówce The Championship po trzecim zwycięstwie z rzędu.

Millwall FC przystąpił do meczu ze Stoke City z Matiją Sarkiciem w bramce, a Bartosz Białkowski zasiadł na ławce rezerwowych. Drużyna z The Den broniła solidnie i wyczekała na dogodny moment do przeprowadzenia ataku w 38. minucie. Po strzale Kevina Nisbeta klub Białkowskiego miała przewagę 1:0. Millwall FC nie pozwolił na odpowiedź do ostatniego gwizdka.

Ze zdobycia kompletu punktów cieszyła się również drużyna Jana Bednarka. Southampton FC zwyciężył 2:1 z Queens Park Rangers. Na pierwszego gola Świętych odpowiedź nadeszła po zaledwie dwóch minutach, przez co mecz rozpoczął się prawie od początku. Na gola Adama Armstronga w 64. minucie riposty już nie było, przez co komplet punktów pozostał w Southampton. Jan Bednarek wystąpił przez całe spotkanie.