Nerwowy mecz Arsenalu. Jakub Kiwior dostał szansę

W derbach Londynu oba kluby były na prowadzeniu, ale utrzymać go nie potrafił ani Arsenal, ani Fulham. Stanęło na remisie 2:2. Kanonierzy stracili kluczowego gola, choć grali w jedenastu przeciwko dziesięciu przeciwnikom.

Edward Nketiah Reuters / Peter Cziborra / Na zdjęciu: Edward Nketiah
Arsenal zagrał na własnym stadionie o czwarte zwycięstwo w sezonie. Po zdobyciu Tarczy Wspólnoty, podopieczni Mikela Artety poradzili sobie z dwoma przeciwnikami w Premier League. Arsenal miał za sobą zwycięstwa z Nottingham Forest oraz Crystal Palace. Tym razem Kanonierzy spotkali się z lokalnym przeciwnikiem, który miał na koncie trzy punkty, a za sobą bolesne lanie 0:3 od Brentfordu.

Arsenal jest niepokonany przez Fulham od stycznia 2012 roku. W późniejszych 11 meczach było osiem zwycięstw Kanonierów oraz trzy remisy. W poprzednim, wicemistrzowskim sezonie Arsenalu padły wyniki 2:1 oraz 3:0.

Po raz pierwszy w sezonie w podstawowym składzie Mikela Artety znalazł się Jakub Kiwior. Polak pokazał się wcześniej epizodycznie w meczu przeciwko Crystal Palace. Tym razem mógł przypomnieć o sobie w większym wymiarze, a w obronie towarzyszył Thomasowi Parteyowi, Benowi White'owi oraz Williamowi Salibie.

Arsenal zaliczył falstart w derbach Londynu. Rozegranie piłki na prawej stronie boiska zakończyło się zgubieniem futbolówki i ostatecznie nieszczęściem. Andreas Pereira miał dużo miejsca i ominął wysuniętego Aarona Ramsdale'a technicznym strzałem na 1:0 zanim minęła minuta spotkania.

Kibice Arsenalu mocno nadenerwowali się zanim podopieczni Mikela Artety odwrócili wynik. Stało się to między 70. a 73. minutą, kiedy to Bukayo Saka wykorzystał rzut karny, a Eddie Nketiah ukarał rozprężenie gości strzałem na 2:1.

Faworyt przebudził się i teraz to on mógł pilnować rezultatu. Także on nie utrzymał zaliczki i strzał Joao Palhinhi w 87. minucie zdecydował o remisie 2:2. Fulham wyszarpnął punkt w dziesięciu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Calveya Basseya. Bramka padła po rzucie rożnym.