Matty Cash show w Premier League! Manchester City skruszył mur Sheffield United

Świetny mecz reprezentanta Polski Matty'ego Casha w Premier League! W 3. kolejce ten obrońca ustrzelił dublet, a jego Aston Villa pokonała na wyjeździe Burnley FC 3:1. Zwyciężył również obrońca mistrzowskiego tytułu, Manchester City.

Tomasz Rosiński
Matty Cash Newspix / Natalie Mincher / Na zdjęciu: Matty Cash
Cash strzelanie w spotkaniu z niżej notowaną ekipą Burnley rozpoczął już w 8. minucie. Wówczas świetnie spod linii końcowej dośrodkował Ollie Watkins, a prawy obrońca na dalszym słupku na wślizgu zamknął tę akcję przyjezdnych.

Reprezentant Polski nie zamierzał zwalniać tempa i po chwili strzelił drugiego gola w tej konfrontacji. Szybka wymiana podań z Moussą Diaby'm i uderzenie z pierwszej piłki, z którym nie poradził sobie golkiper gospodarzy, James Trafford.

Co prawda tuż po zmianie stron podopieczni Vincenta Kompany'ego za sprawą Lyle'a Fostera zdobyli bramkę kontaktową. Jednakże niedługo przyszła odpowiedź ze strony Aston Villi, zaś Diaby do asysty dorzucił gola i jak się później okazało ustalił wynik tej rywalizacji.

Większe problemy z odniesieniem wygranej miał Man City. Zawodnicy prowadzeni przez Pepa Guardiolę od początku potyczki w Sheffield mieli ogromną przewagę, lecz długo bili głową w mur złożony z defensorów drużyny Szabli i nawet nie wykorzystali rzutu karnego (w 37. minucie Erling Haaland z jedenastego metra trafił w słupek).

Mistrz Anglii dopiął swego dopiero w 63. minucie, kiedy to precyzyjnie dośrodkował Jack Grealish, a celnie główkował Haaland.

Kiedy wydawało się, że kolejne gole dla The Citizens są kwestią czasu, w 85. minucie zespół Sheffield United doprowadził do remisu, a Edersona pokonał Jayden Bogle i zapachniało sensacją.

Jednak ostatnie słowo należało do Manchesteru City, który niespełna 180 sekund później zapewnił sobie triumf. Rodri huknął w "okienko" po zagraniu od Phila Fodena.

Premier League, 3. kolejka:

Burnley FC - Aston Villa 1:3 (0:2)
0:1 - Matty Cash 8'
0:2 - Matty Cash 20'
1:2 - Lyle Foster 47'
1:3 - Moussa Diaby 61'

*Matty Cash (Aston Villa) rozegrał cały mecz.

Sheffield United - Manchester City 1:2 (0:0)
0:1 - Erling Haaland 63'
1:1 - Jayden Bogle 85'
1:2 - Rodri 88'

*Erling Haaland (Manchester City) w 37. minucie nie wykorzystał rzutu karnego /trafił w słupek/.