Ciekawy powrót do Ligi Mistrzów. Awans klubu Polaka

W fazie grupowej Ligi Mistrzów pozostały już do obsadzenia zaledwie trzy wolne miejsca. We wtorek awansowali do niej Galatasaray Stambuł, SC Braga oraz Young Boys Berno. Turecka drużyna zagra w grupie po raz pierwszy od 2019 roku.

Mauro Icardi w meczu eliminacji Ligi Mistrzów z Molde FK PAP/EPA / Tolga Bozoglu / Mauro Icardi w meczu eliminacji Ligi Mistrzów z Molde FK
Galatasaray przystąpił do rewanżu po zwycięstwie 3:2 w Norwegii. Kibice gospodarzy nie brali pod uwagę zwrotu akcji w dwumeczu. Galatasaray już w 7. minucie drugiego meczu powiększył przewagę strzałem Mauro Icardiego z rzutu karnego. Jedenastka została przyznane tureckiemu zespołowi po faulu Martina Ellingsena na Argentyńczyku. Gwizdał Szymon Marciniak.

Minęło nieco ponad 20 minut i trener Molde - Erling Moe wymienił dwóch piłkarzy w jedenastce. Drużyna z Norwegii nie miała już nic do stracenia, potrzebowała dwóch goli do doprowadzenia do dogrywki. Połowę strat odrobiła w 66. minucie za sprawą strzału Eirika Hestada.

Tym samym Molde nieustannie naciskało na Galatę. W 82. minucie goście nawet wpakowali piłkę raz jeszcze do siatki, ale Veton Berisha był na spalonym. Zespół znad Bosforu przetrwał najgorsze chwile i przypieczętował awans golem Angelino na 2:1 w doliczonym czasie.

Jeszcze dłuższa niż Galatasarayu była nieobecność w grupie Ligi Mistrzów piłkarzy SC Bragi. Portugalska drużyna przystąpiła do meczu z Panathinaikosem w Atenach po zwycięstwie 2:1 na własnym stadionie. Braga nie pozwalała gospodarzom na strzelenie gola i wyczekała na dobry moment do przeprowadzenia niszczycielskiego ataku. W 83. minucie Bruma uciszył stolicę Grecji strzałem na 1:0 z ostrego kąta.

Young Boys Berno wykorzystali atut własnego boiska i w przekonujący sposób zapewnili sobie awans do grupy Ligi Mistrzów. Drużyna ze Szwajcarii zremisowała bezbramkowo w pierwszym miejscu z Maccabi Hajfa. W rewanżu zdobyła prowadzenie, a kiedy krótko po przerwie podwyższyła przewagę na 3:0, rywalizacja była praktycznie rozstrzygnięta. Jedna z bramek w tym meczu była kuriozalnym golem samobójczym Abdoulaye'a Secka.

Łukasz Łakomy wszedł na boisko po stronie Young Boys w 74. minucie rewanżu.