Wysoka wygrana na początek kolejki w Fortuna I lidze

Czerwona kartka dla Macieja Górskiego ustawiła mecz Resovii z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Pomarańczowi potwierdzili przewagę liczebną efektownym zwycięstwem 4:0.

radość piłkarzy Bruk-Bet Termaliki Niecieczy WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: radość piłkarzy Bruk-Bet Termaliki Niecieczy
Nie pograł w tym meczu Maciej Górski. Napastnik Resovii w 26. minucie zobaczył żółtą kartkę po raz pierwszy, ale to nie poskromiło jego temperamentu. W 33. minucie dostał od razu czerwony kartonik za uderzenie przeciwnika. Maciej Górski opuścił boisko po nieco ponad pół godzinie. Drużyna z Podkarpacia musiała radzić sobie w dziesięciu przez większą część spotkania.

Bruk-Bet zdążył w pierwszej połowie potwierdzić przewagę liczebną golem. W 43. minucie Damian Hilbrycht znalazł się w dobrym miejscu pola karnego i wykonał dobitkę po interwencji Michała Gliwy. Bramkarz Resovii skapitulował po mocnym strzale. Tym samym Pomarańczowi zeszli na przerwę do szatni w wygodnej sytuacji.

W kwadransie po przerwie Bruk-Bet zagwarantował sobie zwycięstwo w Rzeszowie. W 51. minucie Morgan Fassbender wykonał następną dobitkę po interwencji Michała Gliwy, a w 56. minucie Artem Polarus nie dał szans bramkarzowi Resovii mocnym uderzeniem na 3:0. Osłabieni rzeszowianie nie mieli już praktycznie szans na zapunktowanie.

W 84. minucie Pomarańczowi dorzucili jeszcze gola na 4:0, dzięki czemu ich wygrana stała się spektakularna. Ładna wymiana podań podopiecznych Mariusza Lewandowskiego zakończyła się dostarczeniem piłki w pole karne do Morgana Fassbendera, który zaskoczył płaskim strzałem Michała Gliwę.

Resovia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:4 (0:1)
0:1 - Damian Hilbrycht 43'
0:2 - Morgan Fassbender 51'
0:3 - Artem Polarus 56'
0:4 - Morgan Fassbender 84'

Resovia: Michał Gliwa - Wołodymyr Zastawny (77' Adrian Łyszczarz), Kornel Osyra, Glib Buchał, Dylan Lemprereur, Radosław Bąk (59' Jerzy Tomal), Bartłomiej Ciepiela, Kamil Mazek (59' Marcin Urynowicz), Radosław Kanach (77' Radosław Adamski), Bartłomiej Eizenchart (59' Kelechukwu Ibe-Torti), Maciej Górski

Bruk-Bet: Tomasz Loska – Maciej Wolski, Lukas Spendhofer, Arkadiusz Kasperkiewicz (69' Florin Purece), Damian Hilbrycht, Artem Polarus (60' Tomas Poznar), Rajko Rep (46' Morgan Fassbender), Andrij Dombrowskyj, Maciej Ambrosiewicz, Adam Radwański (81' Jakub Nowakowski), Jakub Branecki (60' Wojciech Jakubik)

Żółte kartki: Górski, Ciepiela (Resovia) oraz Kasperkiewicz, Branecki (Bruk-Bet)