Piorunująca końcówka Pogoni Szczecin we Wrocławiu, a mistrzynie Polski się nie zatrzymują

Do 82. minuty przegrywały, ale w samej końcówce zdobyły trzy bramki w 11. minut. Piłkarki Pogoni Szczecin w bardzo efektowny sposób odwróciły losy meczu ze Śląskiem Wrocław w 3. kolejce Orlen Ekstraligi i pokonały WKS 3:1.

Krzysztof Sędzicki
Jaylen Crim (przy piłce) Materiały prasowe / pogonszczecin.pl / Na zdjęciu: Jaylen Crim (przy piłce)
Wszystko zaczęło się świetnie dla ekipy trenera Piotra Jagieły, bo objęła ona prowadzenie w 19. minucie po golu Joanny Wróblewskiej z rzutu karnego. Wszystko wskazywało na to, że trzy punkty pozostaną we Wrocławiu, ale w ostatnim kwadransie szczecinianki ruszyły do odrabiania strat. W 82. minucie ładnym strzałem z linii pola karnego popisała się Jaylen Crim, a w 89. i 93. minucie Annę Bocian pokonała Natalia Oleszkiewicz. Najpierw po świetnej asyście Agnieszki Garbowskiej, a później po akcji wypracowanej przez Crim. Tym samym Pogoń utrzymała status drużyny niepokonanej w tym sezonie.

Tym samym pochwalić się może GKS Katowice, z tą różnicą, że mistrzynie kraju wszystkie swoje mecze wygrały. W czwartek ekipa Karoliny Koch mierzyła się z Górnikiem Łęczna i od 16. minuty przegrywała, gdy do siatki trafiła Katja Skupień. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy wyrównała Nicola Brzęczek, a trzy minuty później rzut karny dla przyjezdnych zmarnowała Roksana Ratajczyk. To zemściło się w samej końcówce. W 85. minucie gola na wagę wygranej GieKSy zdobyła Marlena Hajduk.

Jeszcze jedną niepokonaną drużyną jest UKS SMS Łódź. Tym razem piłkarki trenera Marka Chojnackiego wygrały na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała. W 31. minucie efektownym uderzeniem z rzutu wolnego popisała się Wiktoria Zieniewicz, a w 66. bramkę po uderzeniu z dystansu zdobyła Gabriela Grzybowska.

Bez porażki w rozgrywkach jest też AP Orlen Gdańsk. W trzeciej serii gier ekipa z Trójmiasta podejmowała Medyka Polomarket Konin i wygrała 3:0.po bramkach Clarisy Kirsch-Downs, Tatiany Daybney oraz Klaudii Dymińskiej. Jak na razie bilans piłkarek trenera Tomasza Borkowskiego to zwycięstwo, dwa remisy i zero porażek.

A jeśli już jesteśmy na północy Polski, to do podziału punktów doszło w Tczewie, gdzie miejscowa Pogoń podejmowała AZS Uniwersytet Jagielloński z Krakowa. Wynik otworzyła Oliwia Katowicz w 15. minucie, a tuż przed rozpoczęciem ostatniego kwadransa wyrównała Anna Zapała. To pierwszy punkt ekipy z Małopolski w tym sezonie Orlen Ekstraligi.

Aż sześć goli padło na Stadionie Ludowym w Sosnowcu, gdzie Czarni Antrans podejmowali Stomilanki Olsztyn. Już w czwartej minucie prowadzenie gospodyniom dała Patrycja Sarapata, ale w odpowiedzi na 1:1 trafiła Adrianna Rosiak. Remis utrzymał się do przerwy, a po wznowieniu strzelały już tylko Czarne. Dwie bramki zdobyła Nikol Kaletka - w 55. i 77. minucie, a później rywalki jeszcze dobiły Karlina Miksone i Anastasija Rocane.