Szwajcaria i Rumunia wciąż niepokonane. Ścisk w tabeli grupy eliminacji Euro 2024

Pomimo remisu 2:2 ze skazywanym na porażkę Kosowem, Szwajcaria utrzymała się na prowadzeniu w tabeli grupy I. Drugie miejsce zajmuje Rumunia, która podzieliła się punktami z Izraelem.

Rafał Szymański
reprezentanci Kosowa PAP/EPA / EAN-CHRISTOPHE BOTT / Na zdjęciu: reprezentanci Kosowa
Po pierwszej połowie można było odnieść wrażenie, że Helweci mają wszystko pod kontrolą. W 14. minucie Remo Freuler precyzyjnym uderzeniem z niewielkiej odległości zapewnił prowadzenie drużynie przyjezdnych. Dopiero po przerwie miejscowi odpowiedzieli strzałem ze "szczupaka" Vedata Muriqiego".

Następnie kuriozalną interwencję w polu karnym zaliczył Amir Rrahmani, pakując piłkę do własnej bramki. Z kolei Muriqi ponownie dał o sobie znać w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Napastnik reprezentacji Kosowa wykończył piękną zespołową akcję i ustalił rezultat meczu ze Szwajcarią na 2:2.

O tej samej porze faworyzowana Rumunia podejmowała izraelską kadrę. W pierwszych 45 minutach zespół gospodarzy był przeważającą i prowadził 1:0 za sprawą Denisa Alibeca, który wykorzystał katastrofalny w skutkach błąd bramkarza.

Na ripostę trzeba było czekać do drugiej odsłony. Oscar Gloukh wpadł w pole karne, huknął w kierunku dalszego słupka i tym sposobem zapewnił punkt reprezentacji Izraela. 59 minut w barwach miejscowych rozegrał piłkarz Rakowa Częstochowa, Deian Sorescu.

Po wstydliwej wpadce Szwajcaria pozostaje liderem grupy I eliminacji Euro 2024 z dwupunktową przewagą nad także niepokonaną nadal Rumunią.

Kosowo - Szwajcaria 2:2 (0:1)
0:1 - Remo Freuler 14'
1:1 - Vedat Muriqi 65'
1:2 - Amir Rrahmani (s.) 79'
2:2 - Vedat Muriqi 90+4'

Rumunia - Izrael 1:1 (1:0) 1:0 - Denis Alibec 27' 1:1 - Oscar Gloukh 53'