Kłopoty Wieczystej Kraków. Zaskakujące rozstrzygnięcie w III lidze

Skomplikowała się sytuacja Wieczystej Kraków w ligowej tabeli. Drużyna z Małopolski poniosła niespodziewaną porażkę 2:3 z Podlaskiem Biała Podlaska.

Rafał Szymański
piłkarze Wieczystej Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wieczystej Kraków
W naszpikowanej gwiazdami szatni panowały dobre nastroje po niedawnym zwycięstwie 7:0 nad KS Wiązownica. Na własnym terenie Podlasie Biała Podlaska postawiła jednak twarde warunki Wieczystej Kraków.

Tuż przed końcem pierwszej odsłony Marcin Pigiel dał prowadzenie gospodarzom uderzeniem z 11 metrów. Po wznowieniu gry Manuel Torres również zamienił rzut karny na bramkę, doprowadzając do wyrównania.

W drugich 45 minutach trwała wymiana ciosów pomiędzy oboma zespołami. Na listę strzelców wpisał się Krzysztof Salak, co spotkało się z szybką odpowiedzią ze strony Christopha Knasmuellnera.

W 77. minucie Jarosław Kosieradzki wbił gwóźdź do trumny krakowskiej drużyny. Zawodnicy Podlasia Biała Podlaska w sobotę sprawili dużą niespodziankę, pokonując faworyta 3:2 przed własną publicznością.

Tym sposobem Wieczysta poniosła trzecią porażkę w trwającym sezonie. Jacek Góralski i spółka plasują się na piątym miejscu w tabeli czwartej grupy III ligi.

Podlasie Biała Podlaska - Wieczysta Kraków 3:2 (1:0)
1:0 - Marcin Pigiel (k.) 45'
1:1 - Manuel Torres (k.)  57'
2:1 - Krzysztof Salak 68'
2:2 - Christoph Knasmuellner 72'
3:2 - Jarosław Kosieradzki 77'