Brak Messiego to nie problem. Łatwa przeprawa Argentyny w Boliwii

Argentyna odniosła drugie zwycięstwo w eliminacjach mistrzostw świata. We wtorek obrońcy tytułu pokonali na wyjeździe Boliwię 3:0. W spotkaniu nie wziął udziału Lionel Messi.

Tomasz Galiński
Enzo Fernandez strzela gola w meczu z Boliwią Getty Images / Leonardo Fernandez / Na zdjęciu: Enzo Fernandez strzela gola w meczu z Boliwią
Argentyna po dwóch kolejkach eliminacji mistrzostw świata 2026 ma komplet sześciu punktów. Po zwycięstwie z Ekwadorem (1:0) przyszła wygrana z Boliwią (3:0).

Potwierdziły się też medialne doniesienia i wolne dostał Lionel Messi. Miało to związek z faktem, że mecz rozgrywany był w La Paz, położony 3650 metrów nad poziomem morza.

Gospodarze mieli utrudnione zadanie od 39. minuty, gdy brutalnego faulu dopuścił się Roberto Fernandez. Zaatakował wyprostowaną nogą Cristiano Romero i sędzia nie miał wątpliwości, choć czerwoną kartkę pokazał dopiero po obejrzeniu powtórek.

Ale już wcześniej mistrzowie świata rozpoczęli spektakl. Pierwszego gola strzelili po mistrzowsku, centrował Angel Di Maria, a z kilku metrów trafił Enzo Fernandez. Chwilę po czerwonej kartce Di Maria dorzucił drugą asystę, precyzyjnie dograł z rzutu wolnego, a celną główką popisał się Nicolas Tagliafico.

W drugiej połowie działo się mniej. Argentyńczycy kontrolowali wydarzenia na boisku i pod koniec strzelili trzeciego gola.

Boliwia - Argentyna 0:3 (0:2)
0:1 Enzo Fernandez 31'
0:2 Nicolas Tagliafico 42'
0:3 Nicolas Gonzalez 83'