Brighton rozpracowało Manchester United. "The Citizens" idą za ciosem

Manchester United nie potrafił powstrzymać rozpędzonego Brighton and Hove Albion. "Mewy" opuściły Old Trafford po zwycięstwie 3:1. Z kolei drużyna z niebieskiej części Manchesteru w takich samych rozmiarach pokonała West Ham United.

Rafał Szymański
piłkarze Manchesteru United i Brighton and Hove Albion PAP/EPA / ADAM VAUGHAN / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United i Brighton and Hove Albion
Danny Welbeck ma patent na spotkania z "Czerwonymi Diabłami". Napastnik w 20. minucie wpisał się na listę strzelców w starciu ze swoim byłym klubem. Po przerwie złudzenia gospodarzom odebrali Pascal Gross i Joao Pedro. Pięknym strzałem wynik ustalił młody Hannibal Mejbri. Brighton pokonało Manchester United 3:1, mając przewagę pod każdym względem. Warto odnotować, że debiut zaliczył Ansu Fati. W kadrze "Mew" zabrakło Jakuba Modera, który wraca do formy po urazie i został zgłoszony do Premier League.

Łukasz Fabiański znowu przyglądał się poczynaniom kolegów z pozycji rezerwowego. West Ham prowadził z mistrzami Anglii po strzale "szczupakiem" w wykonaniu Jamesa Warda-Prowse'a. Manchester City przebudził się tuż po zmianie stron, gdy Jeremy Doku wykończył indywidualną akcję, następnie Bernardo Silva wykorzystał drugą asystę Juliana Alvareza. W końcówce meczu przełamał się Erling Haaland, pieczętując zwycięstwo gości.

Ange Postecoglou odebrał tytuł dla menadżera miesiąca, ale tym razem na jego twarzy wyrysowana była bezradność. Przez dużą część gry trwało oblężenie pola karnego Sheffield United, lecz gracze Tottenhamu Hotspur mieli problemy ze skutecznością. Gustavo Hamer znalazł sposób na bramkarza po zamieszaniu w polu karnym. Tottenham wygrał rzutem na taśmę. W 8. i 11. minucie doliczonego czasu radość lokalnym kibicom dał duet Richarlison - Dejan Kulusevski. Po trafieniu Szweda nerwy puściły Oliverowi McBurniemu, snajper Sheffield zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Piłkarze Crystal Palace zagrali dla Roya Hodgsona, którego ze względów zdrowotnych zabrakło na ławce trenerskiej. Ekipa "Orłów" sprawiła niespodziankę w rywalizacji z Aston Villą, a autorem pierwszej bramki był Odsonne Edouard. Rezultat wyrównał Jhon Duran, popisując się kapitalnym uderzeniem. Emocji nie brakowało, bo przed końcowym gwizdkiem Douglas Luiz (rzut karny) i Leon Bailey zapewnili punkty miejscowym.  Matty Cash rozegrał całe spotkanie i obejrzał żółtą kartkę. Inny Polak Filip Marschall był rezerwowym bramkarzem "The Villans".

Z roli faworyta wywiązał się zespół Fulham FC. Losy meczu ze skazywanym na porażkę Luton Town w 65. minucie rozstrzygnął Carlos Vinicius. Napastnik skierował piłkę do siatki z niewielkiej odległości.

Manchester United - Brighton and Hove Albion 1:3 (0:1)
0:1 - Danny Welbeck 20'
0:2 - Pascal Gross 53'
0:3 - Joao Pedro 73'
1:3 - Hannibal Mejbri 73'

West Ham United - Manchester City 1:3 (1:0)
1:0 - James Ward-Prowse 36'
1:1 - Jeremy Doku 46'