The Championship: samobójczy gol Krystiana Bielika. To nie koniec złych informacji dla Polaków

To był kompletnie nieudany wieczór Polaków w The Championship. Ich drużyny doznały porażek, a Krystian Bielik strzelił samobójczego gola.

Szymon Mierzyński
Krystian Bielik WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Krystian Bielik
Piłkarz Birmingham City trafił do własnej bramki w 51. minucie wyjazdowego starcia z Preston North End. W tym momencie goście stracili prowadzenie, a ostatecznie przegrali całe zawody 1:2.

Krystian Bielik wyszedł w podstawowym składzie zespołu Johna Eustace'a i przebywał na boisku do 88. minuty, po czym został zastąpiony przez Gary'ego Gardnera.

Żadnych powodów do radości nie ma też Jan Bednarek. Polski obrońca uniknął wprawdzie "swojaka", lecz jego Southampton przegrał na własnym stadionie z Ipswich Town 0:1, więc również nie zdobył punktów.

27-latek rozpoczął ten mecz na ławce rezerwowych "Świętych" i wszedł do gry w 56. minucie, zmieniając Ryana Frasera.

Birmingham City zajmuje aktualnie 7. miejsce w tabeli The Championship z dorobkiem 11 pkt. Southampton jest 11. i gromadzi 10 "oczek".

Preston North End - Birmingham City 2:1 (0:0)
0:1 - Jay Stansfield 46'
1:1 - Krystian Bielik (sam.) 51'
2:1 - Milutin Osmajić 67'

Southampton FC - Ipswich Town 0:1 (0:0)
0:1 - Omari Hutchinson 30'

Czy Southampton awansuje do Premier League?