Na nim wzoruje się Harry Kane. Wybór Anglika może zaskakiwać

Harry Kane jest jednym z najlepszych napastników na świecie i mogłoby się wydawać, że podpatruje swoich "kolegów po fachu". Nic bardziej mylnego. Anglik wzoruje się na zawodniku z zupełnie innej formacji. Chodzi o Sergio Busquetsa.

Kuba Duda
Kuba Duda
Harry Kane PAP/EPA / Anna Szilagyi / Na zdjęciu: Harry Kane
Przed obecnym sezonem Harry Kane po wielu latach zamienił Tottenham Hotspur na Bayern Monachium. Angielski napastnik z miejsca stał się bardzo istotną postacią bawarskiego zespołu i regularnie zdobywa bramki, a przecież tego wszyscy od niego oczekują.

Czasami jednak potrafi zaskoczyć w rozmowach z mediami. Teraz zrobił to w wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika "Marca", gdzie został zapytany o piłkarza, na którym się wzoruje i jego wybór jest bardzo ciekawy, bo padło na Sergio Busquetsa.

- Gdy byłem młody, podziwiałem go, zresztą nadal to robię. Jest niesamowitym zawodnikiem ze względu na styl gry i ustawienie ciała do gry. Biorę z niego przykład. Teraz gra w Interze Miami, ale mocno go cenię. Zawsze pozostawał w cieniu kolegów z drużyny, ale dla mnie to jeden z najlepszych pomocników w historii - zaznaczył kapitan reprezentacji Anglii.

Taki wybór może zaskakiwać, ale faktem jest, że akurat w przypadku ustawiania się względem piłki od Busquetsa można się od niego uczyć. Hiszpan od wielu lat był wzorem do naśladowania w tym aspekcie i jego rywale wiele razy byli przez niego zaskakiwani np. niespodziewanymi przyjęciami futbolówki.

Takie zachowania można przełożyć w różnych strefach boiska, a bardzo efektywne mogą być właśnie w linii ataku, gdzie jeden moment może zadecydować o znalezieniu się na czystej pozycji strzeleckiej.

Czytaj też:
Tych piłkarzy zobaczy nowy selekcjoner
Glik o powrocie do kadry

ZOBACZ WIDEO Styl kadry? Powtórka z Michniewicza
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×