Klub Michała Skórasia nie utrzymał przewagi w LKE

Bramka stracona w końcówce podstawowego czasu zdecydowała o remisie 1:1 w meczu Club Brugge z Besiktasem. Aż pięć goli padło w starciu Maccabi Tel Awiw z Breidablikiem.

Mecz Ligi Konferencji Europy: Club Brugge - Besiktas PAP/EPA / Olivier Matthys / Mecz Ligi Konferencji Europy: Club Brugge - Besiktas
Club Brugge zaprezentował się dobrze w eliminacjach Ligi Konferencji Europy i zapewnił sobie awans do grupy w dwumeczu z Osasuną Pampeluna. W czwartek zagrał już o punkty z Besiktasem Stambuł, a Michał Skóraś znalazł się w podstawowym składzie. Skuteczność obu zespołów w tym meczu była niska, przez co bramkarze nie kapitulowali. Aż do 76. minuty, w której Hans Vanaken strzelił na 1:0 dla Club Brugge. Besiktas miał mało czasu na odpowiedź, mimo to doprowadził do remisu 1:1.

Maccabi Tel Awiw rozpoczął od mocnego uderzenia mecz z islandzkim Breidablikiem. Gospodarze przystąpili do natarcia od początku spotkania i w 11. minucie zdobyli gola na 1:0 strzałem Yvanna Macona. Maccabi nie zadowoliło się tym wynikiem i w 24. minucie dorzucili trafienie Erana Zahaviego. Breidablik przebudził się dopiero przy wynik 0:3 i rozpoczął pościg. Dwa trafienia Klaeminta Olsena pozwoliły gościom złapać kontakt, ale to tyle, na ile było ich stać.

W czwartek wieczorem w Lidze Konferencji Europy wystartowali między innymi farerski KI Klaksvik czy kosowski KF Ballkani. Pierwszym z kopciuszków, który zdobył gola, był zespół z Wysp Owczych. Deni Pavlović strzelił gola na 1:0 Slovanowi Bratysława krótko po przerwie. To trafienie nie dało nawet punktu, ponieważ Slovan odwrócił wynik na 2:1. Z kolei KF Ballkani przegrał 0:1 z Viktorią Pilzno z powodu pechowo straconej bramki.