Szalony mecz w grupie Legii. Jakub Piotrowski bohaterem zespołu

Odwrócić wynik 0:3 na 4:3 - to nie zdarza się często w europejskich pucharach. Dokonał tego HSK Zrinjski Mostar w meczu z AZ. Jakub Piotrowski błysnął w Lidze Konferencji Europy i zdobył dwa gole dla Ludogorca Razgrad.

Jakub Piotrowski w barwach Ludogorca Razgrad Wikimedia Commons / Biser Todorow / Jakub Piotrowski w barwach Ludogorca Razgrad
O 18:45 rozpoczął się między innymi mecz Legii Warszawa z Aston Villą (3:2). W tej samej grupie rywalizują HSK Zrinjski Mostar z AZ. Do starcia tych zespołów doszło w Bośni i Hercegowinie, a jego przebieg był niecodzienny.

W pierwszej połowie rządzili piłkarze z Alkmaar. Przewaga 3:0 wydawała się gwarantować komplet punktów. Było to jednak mylne wrażenie, ponieważ gospodarze doprowadzili do wyniku 4:3, a znany z polskich boisk Zvonimir Kozulj strzelił dwa gole i asystował. Kozulj doprowadził do szaleństwa w Mostarze.

Jakub Piotrowski rozpoczął w jedenastce Ludogorca Razgrad mecz ze Spartakiem Trnawa. Po pierwszej, bezbramkowej połowie, Ludogorec doszedł do głosu i zdobył dwa gole krótko po wznowieniu spotkania. Jednego z nich zdobył Jakub Piotrowski, który podwyższył wynik na 2:0. Polak skierował piłkę z bliska do bramki po dograniu Matiasa Tissery. Piotrowski trafił do siatki raz jeszcze, bardziej efektownie, zza pola karnego, a mecz zakończył się wynikiem 4:0.

Sebastian Szymański błyszczał w eliminacjach Ligi Konferencji Europy w barwach Fenerbahce Stambuł. Reprezentant Polski strzelał gole i asystował, a jego drużyna z impetem weszła do grupy. Wyrosła nawet na kandydata do podniesienia trofeum, choć droga do tego jest na razie daleka. W czwartek Fenernahce grało u siebie z FC Nordsjaelland i poradziło sobie w roli faworyta. Po dwóch kwadransach było 2:0 dla gospodarzy, a na zakończenie meczu 3:1. Szymański był zmiennikiem w 77. minucie.

PAOK Saloniki przebił się przez eliminacje do grupy Ligi Konferencji Europy. Klub Tomasza Kędziory wybrał się w dość daleką podróż z południa na północ Europy i zagrał w czwartek z HJK. Fińska drużyna nie pozwoliła przeciwnikom na zachowanie czystego konta i strzeliła gola na 1:0 w 36. minucie. PAOK odpowiedział strzałami na miarę zwycięstwa 3:2 po przerwie.

W Lidze Konferencji Europy gra ponownie ACF Fiorentina, która w finale poprzedniej edycji poniosła porażkę z West Hamem United. W rozgrywkach zastąpiła wykluczony za nieprawidłowości finansowe Juventus. Fiorentina odwiedziła KRC Genk i dzięki akcji obrońców Cristiana Biraghiego oraz Luki Ranierego zdobyła gola na 1:0 już w 7. minucie. Viola prowadziła nawet dwa razy, ale nie dowiozła zaliczki w obu przypadkach i zremisowała w Belgii 2:2.