19-latek dał Legii zwycięstwo! Tuż przed końcem (wideo)

Legia Warszawa długo nie mogła strzelić drugiej bramki w meczu z Górnikiem Zabrze. W doliczonym czasie gry stołeczny klub uratował wprowadzony na boisko w drugiej połowie 19-letni Igor Strzałek.

Rafał Smoliński
Igor Strzałek strzela bramkę Twitter / Canal Plus Sport / Na zdjęciu: Igor Strzałek strzela bramkę
Spotkania Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze zawsze wywołują wśród piłkarzy i kibiców dodatkowe emocje. Tym razem obie drużyny zmierzyły się na Łazienkowskiej w ramach 9. kolejki PKO Ekstraklasy.

Po dwóch trafieniach w pierwszym kwadransie na tablicy wyników długo widniał rezultat remisowy. Górnik bronił się bardzo dzielnie aż do 92. minuty, kiedy to gospodarze zdobyli zwycięskiego gola.

Paweł Wszołek posłał płaskie podanie z prawej strony boiska. Do piłki jako pierwszy dopadł Igor Strzałek i precyzyjnym strzałem pokonał Daniela Bielicę.

19-letni pomocnik wszedł na boisko z ławki rezerwowych w 78. minucie i został bohaterem. Co warto podkreślić, Strzałek zaliczył w tym sezonie jak na razie tylko trzy krótkie występy na boiskach polskiej ekstraklasy. To jego pierwszy gol w obecnych rozgrywkach.

Warszawska Legia pokonała Górnika 2:1 (więcej tutaj) i tym samym zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Zabrzanie plasują się na 14. pozycji.