Znamy decyzję PZPN odnośnie Grzegorza Krychowiaka. "Była rozmowa"

Zanim Grzegorz Krychowiak ogłosił publicznie, że kończy karierę w reprezentacji Polski, odbył rozmowę z selekcjonerem kadry. PZPN ma teraz plan na podziękowanie piłkarzowi.

Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Zawodnik wrócił do reprezentacji po kilku miesiącach przerwy i we wrześniu wystąpił w dwóch meczach eliminacji Euro 2024 z Wyspami Owczymi (2:0) i Albanią (0:2). Nieco ponad dwa tygodnie po ostatnim zgrupowaniu Krychowiak zdecydował się jednak ogłosić w swoich mediach społecznościowych, że rezygnuje z występów w drużynie narodowej.

Na decyzję piłkarza mógł mieć wpływ fakt, że nowy selekcjoner Michał Probierz nie widzi Krychowiaka w szerokiej kadrze ponad trzydziestu graczy powołanych na najbliższe październikowe mecze kwalifikacyjne.

Jak słyszymy w PZPN, trener i sekretarz związku kontaktowali się z zawodnikiem.
- Grzegorz rozmawiał z selekcjonerem kilka dni temu. We wtorek rozmawiał natomiast z sekretarzem generalnym Łukaszem Wachowskim i jednym z tematów była organizacja pożegnalnego meczu Grzegorza w kadrze - mówi nam Tomasz Kozłowski, dyrektor departamentu komunikacji i mediów PZPN.

We wtorek po południu podczas europejskiego kongresu sportu i turystyki w Zakopanem decyzję Krychowiaka skomentował także Michał Probierz.

- Rozmawialiśmy prywatnie i nie będę ujawniał szczegółów. Szanuję Grześka za sto meczów w reprezentacji. Rezygnacja z występów w kadrze była jego suwerenną decyzją. Nie ma sensu rozmawiać o tym, kto dostał wstępne powołania - powiedział selekcjoner.

W tym roku nasza reprezentacja rozegra jeszcze trzy spotkania eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy oraz jeden mecz towarzyski - w listopadzie z Łotwą w Warszawie na Stadionie Narodowym. Być może ten termin zostanie wykorzystany, by piłkarz mógł oficjalnie pożegnać się z kibicami reprezentacji Polski.

Grzegorz Krychowiak to stukrotny reprezentant Polski, który wystąpił z kadrą w czterech dużych turniejach: mistrzostwach Europy w 2016 i 2020 roku oraz mistrzostwach świata w 2018 i 2022 r. Z drużyną narodową doszedł do ćwierćfinału Euro we Francji i razem z kadrą wyszedł z grupy na mundialu w Katarze po raz pierwszy od 36 lat.

ZOBACZ WIDEO: To dlatego zatrudniono Michała Probierza. Były prezes PZPN przekonuje
Sebastian Mila wymienia swoje atuty. "Mogę nie spać"
Czy polska kadra awansuje na Euro 2024?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×