Puchar Ligi Angielskiej: dobry występ Łukasza Fabiańskiego. Ekipa Casha i Manchester City za burtą

Polski bramkarz Łukasz Fabiański pokazał się z dobrej strony, a jego West Ham United pokonał na wyjeździe Lincoln City 1:0 i awansował do 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej. Odpadły natomiast zespoły Manchesteru City i Aston Villi (Matty Cash).

Tomasz Rosiński
Łukasz Fabiański Newspix / SIPAUSA / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
West Ham był zdecydowanym faworytem starcia z 2-ligowym Lincoln City, ale nie miał łatwej przeprawy i zwyciężył tylko 1:0 po trafieniu Tomasa Soucka w 70. minucie spotkania.

Sporo pracy podczas tej konfrontacji miał Fabiański, który interweniował 6-krotnie i ani razu nie dał się pokonać. Polak między innymi w serwisie SofaScore za swój występ otrzymał zdecydowanie najwyższą notę w swoim zespole.

Z rozgrywkami PLA pożegnała się natomiast Aston Villa, która u siebie przegrała z Evertonem 1:2. Dla gości gole strzelili James Garner i Dominic Calvert-Lewin, zaś jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Boubacar Kamara. Całą potyczkę w barwach The Villans rozegrał Cash.

Również z Pucharu Ligi Angielskiej odpadł faworyzowany Manchester City, który musiał uznać wyższość Newcastle United. Wynik tej batalii w 53. minucie meczu po podaniu od Joelintona ustalił Alexander Isak.

Od początku do końca spotkania na murawie występował Jakub Kiwior, zaś jego Arsenal FC ograł na wyjeździe Brentford FC 1:0 po trafieniu Reissa Nelsona.