Przełamanie drużyny Jana Bednarka. Zabójcza 1. połowa

Po czterech porażkach z rzędu piłkarze Southampton przełamali się. W meczu spadkowiczów z Premier League drużyna Świętych, z Janem Bednarek w składzie, 3:1 pokonała Leeds United.

Michał Piegza
piłkarze Southampton FC PAP/EPA / VINCE MIGNOTT / Na zdjęciu: piłkarze Southampton FC
Po spadku z Premier League piłkarze Southampton liczyli na szybko powrót do Premier League.

Święci, po bardzo dobrych pierwszych meczach, wpadli w dołek i przegrali cztery potyczki z rzędu.

Okazją na przełamanie była domowa potyczka z innym spadkowiczem Leeds United. Goście w ośmiu potyczkach przegrali raz, ostatnio wygrane przeplatali remisami.

Przyjezdni nie wyobrażali sobie, że już po 1. połowie meczu będzie po spotkaniu. Święci zdobyli trzy gole i z pokaźną zaliczką schodzili do szatni. Po zmianie stron gracze Leeds United starali się ratować wynik. Stać ich jedynie było na honorowe trafienie.

Całe spotkanie w barwach Southampton rozegrał Jan Bednarek. Polak w 1. połowie, przy stanie 3:0, otrzymał żółtą kartkę za zbyt ostrą grę.

Dzięki trzem punktom obie drużyny zrównały się punktami. Mają ich po trzynaście. Do miejsc premiowanych bezpośrednim awansem tracą ich aż osiem. Pamiętać należy, że rywale swoje potyczki w 9. kolejce dopiero rozegrają.

Southampton FC - Leeds United 3:1 (3:0)
1:0 - Armstrong 2'
2:0 - Smalbone 31'
3:0 - Armstrong 35'
3:1 - Struijk 58'