Zespół Bednarka bez przełamania. Norwich Płachety rozbite

Southampton FC z Janem Bednarkiem w składzie zgubiło punkty w czwartym meczu z rzędu. Tym razem "Święci" przegrali 1:2 z Middlesbrough. Norwich City Przemysława Płachety niespodziewanie zostało zdeklasowane przez Plymouth Argyle (2:6).

Rafał Szymański
Jan Bednarek WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Jan Bednarek
Jan Bednarek wrócił do podstawowej "jedenastki". Jego drużyna w 17. minucie objęła prowadzenie za sprawą Adama Armstronga. Tuż przed końcem pierwszej połowy reprezentant Polski nie potrafił zablokować strzału z dystansu Rileya McGree. Wynik strzałem z rzutu karnego ustalił Jonathan Howson. Southampton FC przegrało 1:2 z Middlesbrough w ósmej kolejce The Championship.

Piłkarze Plymouth Argyle szybko rozstrzygnęli losy meczu. Hat-tricka na swoim koncie zapisał Morgan Whittaker, a po jednym golu dorzucili Dan Scarr, Finn Azaz oraz Luke Cundle. Przemysław Płacheta zagrał od początku drugiej odsłony, natomiast nie zdołał pomóc zespołowi. Bramki na otarcie łez zdobył Adam Idah. Norwich City przegrało 2:6.

Po powrocie między słupki Milwalll FC Bartosz Białkowski zachował kolejne czyste konto. Doświadczony bramkarz nie dał się pokonać w bezbramkowo zremisowanym spotkaniu z West Bromwich Albion.

Z kolei Jakub Stolarczyk cały mecz z Bristol City obejrzał z ławki rezerwowych. Jego Leicester City pokonało 1:0 Bristol City przed własną publicznością. Z rzutu karnego trafił doświadczony Jamie Vardy.

Middlesbrough - Southampton FC 2:1 (1:1)
0:1 - Adam Armstrong 17'
1:1 - Riley McGree 44'
2:1 - Jonathan Howson (k.) 65'

Plymouth Argyle - Norwich City 6:2 (4:0)
1:0 - Morgan Whittaker 15'
2:0 - Dan Scarr 35'
3:0 - Morgan Whittaker 45+2'