Liga Mistrzów wkrótce zniknie? UEFA szykuje kolejną reformę

Hiszpański dziennik "El Pais" informuje o możliwej kolejnej reformie europejskich pucharów. Do mediów wyciekły szczegóły projektu.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
piłkarze FC Barcelony (na pierwszym planie: Robert Lewandowski) Getty Images / Photo By Javier Borrego/Europa Press via Getty Images / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelony (na pierwszym planie: Robert Lewandowski)
Rozgrywki tegorocznej Ligi Mistrzów będą ostatnimi w obecnym formacie. Od sezonu 2024/25 Champions League zostanie diametralnie zmieniona.

Nie będzie już tradycyjnego podziału na grupy. Do rywalizacji przystąpi 36 drużyn, a nie 32. Każdy z zespołów rozegra osiem meczów (po cztery u siebie i na wyjeździe) - obowiązywać będzie tzw. system szwajcarski (więcej TUTAJ).

Nowy format jeszcze nie wystartował, a UEFA już rozważa przeprowadzenie rewolucji w europejskich pucharach od 2027 r. Jak ustalił dziennikarz Alfredo Relano z "El Pais", projekt zakłada utworzenie trzech lig - Superligi, Ligi Europy i Ligi Kandydatów/Aspirantów.

W każdej z nich znalazłoby się 18 drużyn. Z Superligi spadałyby dwie drużyny, a z Ligi Europy - cztery. To samo dotyczyłoby awansów. Jak zauważa "El Pais", problemem z pewnością będzie i tak już napięty kalendarz gier. Zespoły występujące w pucharach musiałyby bowiem rozgrywać aż 34 mecze w sezonie.

Pod koniec tego miesiąca zbiera się Komitet Wykonawczy UEFA. Możliwość przeprowadzenia reformy europejskich pucharów od 2027 r. ma być tam jednym z najważniejszych tematów.

Zobacz:
Nie ma dyskusji. UEFA stanęła po stronie Rosji

ZOBACZ WIDEO: Przejął piłkę od bramkarza i stało się to. Niewiarygodny rajd
Podoba ci się pomysł UEFA na zmianę formatu w europejskich pucharach od 2027 r.?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×