7511 dni oczekiwania i bramka. Euforia w Newcastle [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: gol Almirona
Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: gol Almirona

Kibice Newcastle United doczekali się przełamania w Lidze Mistrzów. Miguel Almiron sprawił, że bramkarz Paris Saint-Germain musiał wyciągać piłkę z siatki.

Spotkanie Newcastle United z Paris Saint-Germain zapowiadało się interesująco nie tylko ze względów sportowych. Udziały angielskiego klubu należą do Saudyjczyków, natomiast mistrzami Francji zarządzają Katarczycy.

W 17. minucie Miguel Almiron napoczął rywali na St. James' Park. Marquinhos popełnił błąd przy wyprowadzeniu piłki i sytuację próbował ratować Gianluigi Donnarumma, który obronił strzał Alexandra Isaka.

Włoch nie miał już jednak nic do powiedzenia przy dobitce Paragwajczyka. Almiron niezmiennie jest kluczowym elementem w układance Eddiego Howe'a.

Z pewnością Almiron na długo zapamięta ten dzień, bowiem sympatycy Newcastle czekali na bramkę na poziomie Ligi Mistrzów dokładnie od 7911 dni. Warto przypomnieć, że 11 marca 2003 roku "Sroki" zremisowały 1:1 z Interem Mediolan.

Gol autorstwa Almirona spowodował, że w szeregi paryżan wkradła się duża niepewność. 22 minuty później prowadzenie Newcastle podwoił Dan Burn. Po rozpoczęciu drugiej połowy golkiper Paris Saint-Germain skapitulował jeszcze za sprawą Seana Longstaffa i Fabiana Schaera. Anglicy rozbili rywali 4:1.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Newcastle awansuje do fazy pucharowej?