Klub Michała Skórasia uderzył raz i skutecznie w Lidze Konferencji Europy

Michał Skóraś był na boisku przez prawie całe spotkanie z FK Bodo/Glimt i pomógł Clubowi Brugge w odniesieniu zwycięstwa 1:0. KF Ballkani sprawił niespodziankę, a FC Lugano popisało się spektakularnym pościgiem.

Michał Skóraś w barwach Club Brugge Instagram / Club Brugge / Na zdjęciu: Michał Skóraś w barwach Club Brugge
Michał Skóraś zagrał od początku w meczu FK Bodo/Glimt z Club Brugge. Polak zajął miejsce na boku defensywy w ustawieniu z pięcioma obrońcami. Drużyna z Belgii zdobyła gola na 1:0 w 20. minucie strzałem Hansa Vanakena z podania Philipa Zinckernagela. Czas pokazał, że było to decydujące uderzenie. Skóraś był na boisku do 83. minuty.

Dinamo Zagrzeb wystartowało efektownie i na inaugurację zdemolowało 5:1 FK Astana. Drugim przeciwnikiem, w prestiżowym meczu, był KF Ballkani. Mistrz Chorwacji nie miał łatwego zadania w Prisztinie. Pierwsza bramka dla mistrza Kosowa padła w czasie doliczonym do pierwszej połowy spotkania, a Dinamo nie potrafiło na nią odpowiedzieć. KF Ballkani dorzucił gola na 2:0 i sprawił niespodziankę.

Za zaskoczenie można uznać również remis 0:0 farerskiego KI Klaksvik z francuskim Lille OSC.

KAA Gent gościł w tym sezonie dwa razy w Polsce. Przegrał z Pogonią Szczecin i zremisował 1:1 z Zorią Ługańsk w Lublinie. W czwartek belgijska drużyna zagrała u siebie z Maccabi Tel Awiw i od 39. minuty mógł bronić zaliczki zdobytej strzałem Tarika Tissoudaliego. Ten sam zawodnik już w doliczonym czasie ustalił wynik na 2:0.

FC Lugano popisało się spektakularnym pościgiem i odwróciło z 0:2 na 3:2 wynik meczu z Besiktasem. Jeszcze w 80. minucie na prowadzeniu był zespół znad Bosforu, ale kompletnie zagapił się, a bramka samobójcza Erica Bailly'ego była idealnym podsumowaniem meczu.