Ależ forma Grosickiego tuż przed kadrą. Robił, co chciał! [WIDEO]

Kamil Grosicki pokazał się ze znakomitej strony w meczu Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów. W efektowny sposób wykorzystał rzut karny i miał udział przy wszystkich trzech bramkowych akcjach zespołu. To świetna wiadomość przed meczami kadry Polski.

Arkadiusz Dudziak
Szarża Kamila Grosickiego Twitter / Canal+Sport / Na zdjęciu: Szarża Kamila Grosickiego
W sobotnim meczu PKO Ekstraklasy Ruch Chorzów podejmował Pogoń Szczecin. To Portowcy przyjechali na Śląsk jako faworyci. I nie zawiedli oczekiwań swoich kibiców.

A sporą rolę miał w tym Kamil Grosicki. Pomocnik reprezentacji Polski znajduje się w bardzo dobrej formie tuż przed meczami z Wyspami Owczymi oraz Mołdawią, które odbędą się w najbliższym tygodniu.

Zawodnicy ze Szczecina otworzyli wynik już w pierwszej połowie gry. I pomocnik miał udział przy premierowym trafieniu w tym spotkaniu. Grosicki popisał się asystą przy trafieniu Fredrika Ulvestada.

W 57. minucie Grosicki wykorzystał rzut karny po zagraniu rywala ręką w polu karnym. I zrobił to w niecodzienny sposób. Popisał się bowiem popularną "panenką", a całe nagranie możesz zobaczyć na końcu artykułu.

"Pobawił się teraz, wręcz zakpił z bramkarza przeciwnej drużyny. Trzeba mieć nerwy ze stali" - mówili komentatorzy Canal+Sport. Po chwili jednak znów miał swój udział w kolejnej bramce zespołu.

Pomocnik zaliczył znakomity rajd lewą stroną i wyłożył piłkę pod bramkę. Tam Maciej Sadlok skierował ją do własnej bramki. I to właśnie to trafienie ustaliło wynik spotkaniach. Pogoń Szczecin ostatecznie ograła na wyjeździe Ruch Chorzów 3:0. Teraz liga uda się na przerwę spowodowaną meczami kadry. Czy wystąpi w nich Kamil Grosicki? Otrzymał on powołanie od Michała Probierza, ale nie oznacza to jeszcze, że pojawi się na boisku.