Drużyna Pedy poniosła porażkę. Włosi ocenili reprezentanta Polski

SPAL musiało pogodzić się z porażką z Pescarą Calcio (1:2). Według lokalnych mediów, Patryk Peda zagrał na przeciętnym poziomie.

Rafał Szymański
Patryk Peda WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: Patryk Peda
Do niedzielnej konfrontacji przystąpili po dwóch przegranych meczach ligowych z rzędu. Po 21 minutach gry prowadzenie Pescarze dał Georgi Tunjov, który wykorzystał rzut karny. Później na listę strzelców po stronie SPAL wpisał się Raffaele Celia.

W samej końcówce rywalizacji trafieniem na wagę kompletu punktów popisał się Ginamarco Cangiano. Zawodnik gości ruszył środkiem boiska i zdecydował się na uderzenie z dystansu. Bezskuteczną próbę interwencji podjął Patryk Peda. Polak nie zdołał zablokować piłki, ale bez winy nie był też golkiper. To był strzał w sam środek bramki.

SPAL wpadło w mały kryzys. Przegrana 1:2 na własnym stadionie z Pescarą sprawiła, że zespół zajmuje dopiero 14. miejsce w tabeli Serie B.

Serwis estense.com przyznał Pedzie notę "6" w skali od "1" do "10". Defensor spędził 90 minut na placu gry. "Czasami cierpiał z powodu szybkości atakujących drużyny przeciwnej" - napisano w uzasadnieniu.

Peda otrzymał sensacyjne do seniorskiej reprezentacji Polski przez Michała Probierza. Piłkarz SPAL może stać się pierwszym w historii piłkarzem z trzeciego poziomu rozgrywkowego, który wystąpi w meczu Biało-Czerwonych o stawkę. Przed kadrą starcia eliminacyjne z Wyspami Owczymi (12 października) i Mołdawią (15 października).

SPAL - Pescara Calcio 1:2 (1:1)[/b]
0:1 - Georgi Tunjov (k.) 21'
1:1 - Raffaele Celia 42'
1:2 - Gianmarco Cangiano 90'

Bramka Cangiano (od 2:46):