Mbappe bohaterem w szlagierze. Odpalił torpedę [WIDEO]

Kylian Mbappe skradł show w hitowym meczu eliminacji Euro 2024 z Holandią. Na szczególną uwagę zasługuje bramka Francuza na 2:0.

Rafał Szymański
bramka Mbappe Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: bramka Mbappe
Pasjonująco zapowiadało się spotkanie reprezentacji Holandii z wicemistrzami świata w ramach eliminacji Euro 2024. Emocji i bramek na wypełnionym po brzegi Johan Cruijff Arena w Amsterdamie nie zabrakło.

Podopieczni Didiera Deschampsa napoczęli rywala po zaledwie siedmiu minutach gry. Po kombinacyjnej akcji Jonathan Clauss wypatrzył w polu karnym Kyliana Mbappe, a ten bez dłuższego namysłu oddał celny strzał z powietrza.

Filar Paris Saint-Germain jak zwykle był wiodącą postacią "Trójkolorowych". Osiem minut po zmianie stron Mbappe otrzymał podanie od Adriena Rabiota i ponownie wziął sprawy w swoje ręce.

Napastnik miał sporo miejsca przed polem karnym Holendrów, był niepilnowany i przymierzył wręcz idealnie. Debiutujący między słupkami "Oranje" Bart Verbruggen wyciągnął się jak struna, natomiast nic nie zdziałał.

To był popisowy występ Mbappe. 24-latek może pochwalić się już 42 golami strzelonymi dla reprezentacji Francji. Zresztą snajper ma patent na mecze z holenderską kadrą, przeciwko której zdobył łącznie sześć bramek.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Mbappe jest obecnie najlepszym napastnikiem w Europie?